Zestawienie cen wielu produktów w Polsce i Niemiec może być zaskoczeniem dla wielu Polaków, którzy często są przekonani, że za zachodnią granicą wszystko jest dużo droższe.

Jak wynika z relacji dziennikarzy FAKT-u, wiele produktów spożywczych w Niemczech jest tańszych niż w Polsce. Reporter dziennika odwiedził polski i niemiecki sklep tej samej sieci handlowej. Zakupy zrobiono w Realu w mieście Schwedt.

Wyniki dla wielu będą zadziwiające. Takie produkty jak szynka, chipsy, kawa, czekoladki czy szampon są droższe w Polsce. Oczywiście należy pamiętać o tym, że jakość produktów mogła być różna. Nie dotyczy to jednak takich produktów jak czekoladki Merci czy Toffifee.

Za te same zakupy, w sklepie tej samej sieci reporter Faktu zapłacił w Niemczech 219, 80zł, a w Polsce aż 286,95zł

produkty

Jak się okazuje, Polacy mieszkający przy zachodniej  granicy bardzo często korzystają z różnic w cenach i na zakupy wybierają się do Niemiec. Zaopatrują się głównie w takie towary jak chemia, alkohole, napoje i słodycze.

– Jeżdżę raz w miesiącu na zakupy do Niemiec. Głównie kupuję proszki do prania i słodycze – powiedziała reporterowi Faktu Polka ze Szczecina spotkana w niemieckim markecie.

Czytaj więcej: Fakt.pl 

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.