Chociaż wielu imigrantów realnie szuka pracy i pomocy w państwach europejskich, część z nich zachowuje się skandalicznie, wykorzystując każdą formę wsparcia, a oddając jedynie agresję i przemoc. To właśnie otrzymało kilka kobiet, które podzieliły się na portalach społecznościowych swoimi historiami ze spotkań z obcokrajowcami. Ich opowieści są naprawdę wstrząsające.

Młoda Niemka Stefanie K. została skatowana przez grupę mężczyzn w Plauen. Najpierw obrażali ją i poniżali, a gdy poprosiła, aby dali jej spokój, pobili i skopali. Posiniaczona, zakrwawiona kobieta od razu uwieczniła swoją twarz i historię na nagraniu, które opublikowała w internecie. Dzięki temu wszczęto w jej sprawie śledztwo, niestety z opóźnieniem.

Inną skatowaną kobietą jest 78-letnia staruszka, która pracowała w małym sklepiku, gdy do środka weszła grupa agresywnych mężczyzn. Zaciągnęli ją na zaplecze, skopali i pobili. Ofiara twierdzi, że dostała około 50 ciosów. Następnie oprawcy mieli ukraść kilka paczek papierosów i uciec. Okazało się, że byli to nastoletni chłopcy, którym kobieta wcześniej nie chciała sprzedać produktu, gdyż byli niepełnoletni. Policja ustaliła, że mieszkają oni w miejscowym ośrodku dla azylantów ze swoimi rodzicami.

Podobne doświadczenia spotkały także młodą Dunkę, która została brutalnie pobita przez czterech Somalijczyków. Spacerowała po plaży z psem, gdy mężczyźni zaatakowali ją oraz zwierzę, obrzucili kamieniami i zostawili w wodzie. Na szczęście kobieta przeżyła całą sytuację. Niestety, tak jak pozostałe ofiary, będzie musiała jednak żyć z ogromną traumą i lękiem może nawet do końca życia.

Zobacz również