Media z całej Polski biją na alarm. Te szokujące doniesienia roznoszą się z prędkością światła. Będą przyspieszone wybory parlamentarne! 

Ta wiadomość sparaliżowała świat polskiej polityki. Rządząca Partia Prawa i Sprawiedliwości szykuje się po kryjomu do przyspieszenia wyborów parlamentarnych.

Choć media spekulują, że Jarosław Kaczyński obawia się powtórki z 2007 roku, kiedy to doprowadzono do przyspieszenia wyborów, które zakończyły się przegraną PiS, to wiele wskazuje na to, że może ponownie zaryzykować i pokusić się o taką decyzję.

To zdecydowanie dobry czas dla partii Jarosława Kaczyńskiego, więc prezes może chcieć to wykorzystać. Rekonstrukcja rządu zakończyła się w wielkim sukcesem Mateusza Morawieckiego, który wyeliminował najbardziej kontrowersyjne twarze w Radzie Ministrów.

ZOBACZ TAKŻE: Wyborcy PiS w furii. Ich największego medialnego wroga ominie repolonizacja

Przyspieszone wybory wysoce prawdopodobną strategią Kaczyńskiego

Najnowsze sondaże wykazują ogromne poparcie społeczeństwa, opozycja jest w totalnej rozsypce, a współpraca z prezydentem Andrzejem Dudą zaczęła się świetnie układać.

Media spekulują, że przyspieszenie wyborów parlamentarnych przez PiS jest jak najbardziej realnym scenariuszem. I to wszystko może się odbyć w świetle prawa, zgodnie z przepisami i Konstytucją.

– Jeżeli w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej nie zostanie ona przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej do podpisu, Prezydent Rzeczypospolitej może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu – stanowi 225 art. Konstytucji.

Choć projekt ustawy budżetowej został przedłożony do Sejmu 29 września minionego roku, a konstytucyjny termin przypada na 29 stycznia 2018, to okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość zwleka z jego uchwaleniem do ostatniej chwili.

Media zakładają, że te działania są celowe, a Jarosław Kaczyński, który dyryguje marszałkiem Sejmu z premedytacją zmierza do przyspieszenia wyborów parlamentarnych. Dziennikarze spekulują, że prezes PiS w związku z ostatnimi sukcesami partii, jest przekonany, że uzbiera parlamentarną większość.

ZOBACZ TAKŻE: W piątek PiS rozpoczyna największą rewolucję od 20 lat

Źródło: crowdmedia.pl

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Miażdżąca odpowiedź internautów na rekonstrukcję rządu [MEMY]

...

Zobacz również