Szokująca relacja błędnie zatrzymanego za zamach. "Horror, Niemcy tłukli mnie, robili nagie zdjęcia i zniszczyli mi rodzinę!"

Szokująca relacja błędnie zatrzymanego za zamach. "Horror, Niemcy tłukli mnie, robili nagie zdjęcia i zniszczyli mi rodzinę!" Źródło:

Pakistańczyk, który został niesłusznie zatrzymany za zamach w Berlinie na świątecznym jarmarku, opowiedział o swoim horrorze. Niemieckie służby próbując wymusić na nim zeznania biły go, poniżały i robili nagie zdjęcia. Przez ich działania w niebezpieczeństwie jest rodzina Naveda. 

Pakistańczyk Naved B. powiedział mediom, że jego życie po takim dramacie zupełnie się zmieniło. Nie jest w stanie otrząsnąć się z tego co wydarzyło się po zatrzymaniu. Naved B. powiedział Guardianowi, że wyszedł z mieszkania znajomego i został złapany przez policjantów z przejeżdżającego obok radiowozu. Na komisariacie zawiązano mu oczy i zaczęto torturować w innym miejscu.

Niemcy mieli być wyjątkowo brutalni i agresywni. Próbowali zastraszaniem wymusić na nim zeznania. Najpierw wbijali mu obcasy w stopy, potem zaczęli dusić z wielką siłą. Gdy będąc w szoku nie odpowiadał na pytania policjantów był mocno policzkowany. Policjanci rozebrali go i zaczęli robić mu zdjęcia.

Jak wiemy, Pakistańczyk został wypuszczony, a niemieckie służby zaliczyły potężną wtopę. W ogóle nie złapały prawdziwego zamachowca, którego zabili dopiero włoscy policjanci. Naved B. przekonuje, że nie zrobił nic złego, ale gdyby faktycznie czegoś takiego dokonał, to Niemcy powinni "zabijać go powoli i pociąć".

- Przecież Niemcy dają mi jedzenie i schronienie... Gdybym zrobił coś takiego powinni powoli mnie pociąć - mówił.

Pakistańczyk twierdzi, że jego życie zupełnie się zmieniło nie tylko ze względu na tortury. Przez całą akcję o jego obecności w Niemczech dowiedzieli się Pakistańczycy z regionu Balochistan, w którym udzielał się politycznie i był prześladowany. Jego kompani zostali już wcześniej aresztowani lub zabici. Teraz polityczni przeciwnicy wzięli na celownik jego rodzinę i wysyłają mu groźby. Naved nie jest w stanie nic zrobić. Przekonuje jednak, że było tylko kwestią czasu, kiedy przyszliby po niego, gdyby został w Pakistanie. Dopóki jednak jego wrogowie nie wiedzieli o jego wyjeździe z kraju, nie terroryzowali jego rodziny. Teraz wszyscy wiedzą, że ubiega się o azyl i zamierzają się zemścić.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News