Wystarczyło jedno zadanie domowe, by wywołać protest kilkudziesięciu rodziców, a nauczycielka, która je zleciła, została zawieszona. Sprawa miała miejsce w jednej z londyńskich szkół i odbiła się szerokim echem na całym świecie.

Wszystko przez nauczycielkę języka angielskiego, która uczy w Thomas Tallis School w Londynie. Kobieta właśnie była na etapie przerabiania z uczniami Makbeta. Postanowiła, że do domu zada im jedną pracę związaną z przerabianą lekturą.

Nauczycielka nie spodziewała się jednak takiego protestu rodziców. Ci byli oburzeni zadaniem, jakie otrzymały ich dzieci. 60 uczniów uczęszczających na lekcje angielskiego do nauczycielki miało bowiem napisać list, jaki napisaliby swoim rodzicom przed popełnieniem samobójstwa.

Jedna z uczennic szczególnie źle przeżyła tę pracę domową, ponieważ trzech jej przyjaciół kilka miesięcy wcześniej popełniło samobójstwo. Jej matka stanęła na czele protestu kilkudziesięciu rodziców i z pretensjami udała się do dyrektorki placówki, Carolyn Roberts. Ta przeprosiła oficjalnie za zadanie domowe i zapowiedziała, że odpowiedzialna za nie nauczycielka została zawieszona.

...

Zobacz również