Kolejne państwo planuje opuścić Unie Europejską. Oskarża UE o autorytarne zapędy i bezradność w obliczu kryzysu migracyjnego. Bruksela na pewno będzie w szoku.

Jeszcze do niedawna każde państwo marzyło o tym, aby przystąpić do Unii i mieć z tego korzyści w postaci dotacji czy w otwartych granic. Dziś to się zmienia i powoli państwa, a w szczególności ludzie w nich żyjący myślą o tym, czy nie opuścić tego, jak zdarza się mówić „tonącego okrętu”. Takim przykładem jest Wielka Brytania i jej Brexit czy Polska, która ma już na pieńku z UE.

Do tej pory nastroje eurosceptyczne ujawniły się już w kilku państwach. Między innymi w Polsce i na Węgrzech. Czy to czas, aby kolejne państwo powiedziało „dość”? Mowa oczywiście o Czechach.

Nasi południowi sąsiedzi planują masowo oddawać głosy na antyunijną i antyimigrancką partię. Coraz liczniejsza grupa obywateli Republiki Czeskiej deklaruje oddanie głosu w zbliżających się wyborach na ugrupowanie Tomio Okamury, którego hasło brzmi: „Nie dla islamu, nie dla terrorystów”. Być może w najbliższym czasie dojdzie do „Czexitu”. Przy takim obrocie zachód ma się czego obawiać, ponieważ kolejne państwo może odwrócić się od UE.

fot. Twitter/Tomio_cz

Źródło: newsweb.pl

...

Zobacz również

Kim jest ojciec Melanii Trump? Nie do wiary! 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Pierwszej Damie USA