Szok! Przepowiednie Nostradamusa na 2018 się spełniają

Szok! Przepowiednie Nostradamusa na 2018 się spełniają Źródło: fot. Wikimedia Commons

Chociaż od jego śmierci minęło już ponad 450 lat, nadal znajdują się tacy, którzy twierdzą, że jego przepowiednie sprawdzają się do dziś. Nostradamus wciąż wzbudza ogromne emocje.

Nostradamus, a właściwie Michel de Nostredame, żył w latach 1503-1566 na terenie dzisiejszych Francji i Włoch. Swoje przepowiednie spisywał w formie niejasnych czterowierszy, które do dziś są interpretowane na różne sposoby. Ma wielu zwolenników, którzy twierdzą, że wystarczy poprawnie zrozumieć wiersze, które pisał, aby odkryć w nich prawdziwe przepowiednie. Podobno nawet wiele z nich się spełniło. Inni twierdzą, że w rzeczywistości nie przepowiedział niczego, zaś późniejsza błędna interpretacja niejasnych wierszy pozwala dopasować do nich wszystko. Czy kiedykolwiek odkryjemy, jak jest naprawdę?

Nostradamus przepowiadał także wydarzenia w 2018 roku

Zdaniem zwolenników poprawności jego przepowiedni, Nostradamus miał przepowiedzieć zamach na papieża Jana Pawła II, a także sam fakt jego wyboru na Tron Piotrowy. Jak twierdzą, odpowiednie zrozumienie jego wierszy pozwala na odkrycie także innych spełnionych przepowiedni. Specjaliści od astrologii twierdzą, że jasnowidz z XVI wieku przepowiedział także globalne ocieplenie, którego szczyt ma przypadać właśnie na 2018 rok. To w tym roku globalne ocieplenie ma doprowadzić do tego, że "niebo się otworzy, a pola zaczną płonąć żywcem". Może to korelować z przepowiednią polskiego jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który twierdzi, że tegoroczne lato będzie wyjątkowo upalne. Są jednak także niezwykle groźne przepowiednie, które mają dotyczyć właśnie tego roku. Jak twierdzą zwolennicy teorii o słuszności przepowiedni Nostradamusa, przepowiedział on śmierć papieża i III wojnę światową, która ma się właśnie w tym roku zacząć. - Mabus wkrótce umrze, a po tym zdarzeniu straszne zniszczenie ludzi i zwierząt. W jednej chwili człowiek będzie świadkiem zemsty, setki rąk, pragnienia, głodu - kiedy kometa przeleci - napisał Nostradamus przed ponad 450 laty.

Rok 2018 będzie rokiem klęsk?

Wśród przepowiedni na ten rok specjaliści wskazują na jeszcze inne klęski opisane przez Nostradamusa. W tym roku nasz glob mają nawiedzić dramatyczne trzęsienia ziemi, które doprowadzą do poważnego kryzysu gospodarczego i ogromnych strat materialnych. W tym roku mamy też spodziewać się poważnej erupcji najgroźniejszego i najbardziej aktywnego współcześnie wulkanu - Wezuwiusza. Czy te wszystkie przepowiednie się sprawdzą? Sceptycy twierdzą, że wszystkie wiersze napisane przez jasnowidza w rzeczywistości były komentarzem do wydarzeń współczesnych lub przewidywaniem nadchodzących w najbliższym czasie klęsk. Nostradamus opisywał wojny i antychrysta, jednak ma to dotyczyć Imperium Osmańskiego, które wówczas zagrażało Europie. Osoby niechętne tezom o nadprzyrodzonych zdolnościach Francuza twierdzą, że przypisywane im prorocze funkcje wynikają z błędów w tłumaczeniach i nadinterpretacji
. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Potworna wizja Jackowskiego. Zostało nam mało czasu
  2. III wojna światowa: 5 jasnowidzów, którzy przewidzieli...
  3. Jasnowidz: Prezydent umrze, Agata Duda zostanie sama
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News