Wszyscy fani sportu są w szoku! Jedna z polskich sław została oskarżona o zbrodnie przeciwko narodowi. Polacy go przez to znienawidzą.

Były już szef komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle Andrzej W. został oskarżony o zbrodnię przeciwko narodowi. To zatrważająca informacja. Nikt nie spodziewał się, że były wiceprezes PZN zostanie o coś takiego posądzony. Dowody są jednak niezbite.

Prokuratura, która zajmuje się sprawami popełniania zbrodni przeciwko narodowi polskiemu zarzuciła mu, że w połowie lat 80-tych dla własnych korzyści fabrykował dokumenty, mające wykazać, że osoby trzecie współpracowały z wywiadem Wojsk Ochrony Pogranicza.

Współpraca z WOP

W. podał się do dymisji tydzień przed najważniejszą organizowaną przez siebie imprezą w karierze. Przyczynę, jaką podał to zmiany w ustawie o sporcie. Jednak jak wskazują dowody to przez to, że nowe prawo nakazuje lustrację członków zarządów wszystkich polskich związków, a działacz w latach 1972–90 służył w Wojskach Ochrony Pogranicza. Te informacje dementuje naczelnik Oddziałowego Biura Lustracyjnego w Katowicach Andrzej Majcher.

– Nie jest prawdą, że fakt odbywania zasadniczej służby wojskowej w WOP jest przeszkodą do pełnienia takiej funkcji. Zgodnie z nowelizacją ustawy członkiem zarządu nie może być natomiast osoba, która była funkcjonariuszem organów bezpieczeństwa PRL – komentuje Majcher.

Wszystko przez przypadek

Według „Dziennika Zachodniego” sprawa wyszła na jaw całkiem przypadkiem. Jak podają, na podstawie fałszywych deklaracji, które sfabrykował Andrzej W. IPN próbował zablokować w Katowicach rejestrację kandydata na radnego. Przestępstwo potwierdziły badania grafologiczne. 7 listopada odbyła się pierwsza rozprawa, W. nie przyznał się do winy.

Burmistrz Wisły broni oskarżonego i mówi, że niestety każdy popełnia błędy, ale nigdy sie na W. nie zawiódł i szanuje go za wiedzę i to co zrobił dla PZN.

Każdy popełnia błędy i nie mam prawa nikogo oceniać. Ale to olbrzymia strata dla środowiska, bo odkąd współpracujemy, ani razu się na nim nie zawiodłem. W. wie wszystko o naszej skoczni, o ludziach, technologiach, do tego jest profesjonalistą. Zmiana pokoleniowa była nieunikniona, a to jest tylko jej niespodziewane przyspieszenie. Mimo kłopotów, z jakimi się boryka, nadal możemy na niego liczyć. I bardzo to sobie cenimy – chwali działacza burmistrz Wisły Tomasz Bujok

Źródło: przeglądsportowy.pl

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


Ta piękna dziewczyna jest córką polskiej gwiazdy sportu - której? Nie zgadniesz!

...

Zobacz również