To naprawdę niebywała sytuacja. Sam Jarosław Kaczyński broni TVN. Decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji może się źle skończyć dla jej członków. Mogą polecieć głowy, szykują się dymisje.

Decyzja KRRiT nie spodobała się całemu otoczeniu rządowemu. Prezes miał być tak wściekły, że chciał „natychmiast ich wszystkich odwołać”, jak twierdzą źródła zbliżone do prezesa PiS.

Premier Morawiecki też jest wściekły

Jak twierdzi bliski współpracownik nowego premiera Mateusza Morawieckiego, decyzja rady wcale nie spodobała się szefowi Rady Ministrów. Wręcz przeciwnie, premier, który w czasie swojego expose mówił o bliskim sojuszu z USA, teraz jest wściekły. W końcu TVN należy teraz do amerykańskiej firmy.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal na expose! Słowa Morawieckiego o ŻYDACH przejdą do historii

– Banda idiotów. I jeszcze ta ekspert od szklanej kuli. Ale to wszystko na własne życzenie, bo właśnie takich ludzi wybrali do rady – mówi współpracownik premiera. – Morawiecki nie jest zadowolony, bo TVN to kapitał amerykański – dodaje także.

Kaczyński broni TVN. Jest w furii

Sytuacja zbulwersowała prezesa partii rządzącej. Za wszelką cenę stara się on podkreślać, że mimo przejęcia władzy przez PiS, w Polsce panuje wolność mediów i nie ma cenzury. Dlatego największa w historii kara finansowa, nałożona przez KRRiT na TVN wcale go nie ucieszyła.

– Im się wydawało, że są mistrzami świata i Jarosław im uszami zaklaska – zaznacza współpracownik Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński zapowiada DRUGĄ rekonstrukcję! Jest data

Dodaje przy tym, że prezes chciał wszystkich natychmiast zdymisjonować. Szczególnie dlatego, że moment decyzji był bardzo nieodpowiedni. Wydano ją na dzień przed rocznicą stanu wojennego i w chwili trwania poważnych protestów pod Sejmem.

Zagraniczne media krytykują Polskę

W poniedziałek 11 grudnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na stację TVN szokująco wysoką karę w wysokości 1 mln 479 tys. złotych. Kara związana jest z relacjonowaniem protestów w Sejmie i pod nich w dniach 16-18 grudnia 2016 roku.

Decyzja KRRiT spotkała się ze zmasowaną krytyką zagranicznych, szczególnie zachodnich mediów. Jest ona bulwersująca dlatego, że została wydana w bardzo niefortunnym terminie. Polska, która już jest na cenzurowanym w Zachodniej Europie, w związku z oskarżeniami o niepraworządność, teraz jeszcze bardziej się skompromitowała.

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu

...

Zobacz również