Szokujące informacje w sprawie kluczowego ministra rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jak podaje Onet.pl, szef resortu spraw zagranicznych, minister PiS Jacek Czaputowicz, ma powiązania z zagranicznym wywiadem. Informacja ta wywołała ogromny skandal w polityce i sprawiła, że rząd PiS znów znalazł się pod ostrzałem.

Jak donosi Onet.pl, Jacek Czaputowicz miał zostać pod koniec lat 80. XX wieku zarejestrowany przez hiszpański wywiad wojskowy jako źródło informacji. Jak wynika z hiszpańskich dokumentów Czaputowicz miał otrzymać pseudonim i przypisywano mu wydatki.

Skąd jednak o tym wszystkim wiadomo? Na Onet.pl czytamy, że wszystko dzięki komunistycznej bezpiece, która miała wykraść dokumenty Hiszpanom.

Te przeleżały przez ponad 25 lat w zbiorze utajnionym polskich służb specjalnych. Teraz dziennikarze Onet.pl dotarli do nich i podają zatrważające informacje o powiązaniach czołowego polskiego ministra z zagranicznym wywiadem wojskowym.

ZOBACZ TAKŻE: Zwyrol! Minister żądał SEKSU od potrzebującej kobiety

Minister PiS na usługach wywiadu

Onet.pl podaje jednak, że informatorzy wywiadu hiszpańskiego – choć to mało prawdopodobne – mogli wcale nie wiedzieć o tym, jaką funkcję pełnią. W wykradzionych pod koniec 1988 roku dokumentach nie ma bowiem żadnych pokwitowań wyżej wymienionych osób, ani śladów ich pisma.

Dziennikarze portalu podkreślają, że w latach 80. zagraniczni politycy i przedstawiciele władz spotykali się po kryjomu z opozycjonistami polskimi, od których należał Czaputowicz. Chodziło o to, by uzyskać informacje na temat polskich władz.

Nie ulega jednak wątpliwości, że fakt, iż Czaputowicz był informatorem hiszpańskiego wywiadu jest dotąd najgorętszą informacją znalezioną w dokumentach ukrywanych przez specsłużby ponad 25 lat.

ZOBACZ TAKŻE: „Nie jest Pani wstyd?!”. Nauczyciel pisze do minister i dołącza ogłoszenie Biedronki

źródło: onet.pl

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]


10 polskich seriali z czasów PRL, które można oglądać bez końca

Zobacz również