Nie wszystkie szkoły podstawowe zostaną otwarte
Unsplash Ivan Aleksic
Agata Jaroszewska - 1 Czerwca 2020

Porażające wyniki, 68. nauczycieli z koronawirusem. Szkoły tu pozostaną zamknięte

Szkoły podstawowe mogą na nowo witać uczniów, ale nie stanie się tak w całym kraju. Pomimo decyzji podjętych przez rząd, część samorządów zdecydowała się na przeprowadzenie dokładniejszych badań, tak by dzieci znajdujące się pod opieką nauczycieli były bezpieczne, a rodzice nie drżeli z obawy o ich zdrowie. Niestety w jednym z miast w Polsce potwierdził się możliwie najgorszy scenariusz, aż 68 nauczycieli zakażonych jest koronawirusem.

Szkoły podstawowe zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządzących, jasno stanowią, iż najmłodsi uczniowie mogą wrócić do klas i znajdować się pod opieką nauczycieli, lecz nie wszędzie będzie to możliwe. Spora grupa nauczycieli otrzymała właśnie pozytywne wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

ŻonaŻona przyłapała męża na zdradzie w knajpie. Jej reakcja była bezbłędna, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Wałbrzych zdecydował się nie otwierać jeszcze szkół podstawowych

Szkoły podstawowe w Wałbrzychu pozostaną na razie zamknięte dla uczniów, którzy mogliby spędzać czas pod opieką nauczycieli. Magistrat potwierdził, że zdecydował się na przeprowadzenie testów na koronawirusa na własną rękę i w wyniku wykonanych badań, wirusa SARS-CoV-2 wykryto aż u 68. nauczycieli. Porażające wyniki potwierdziły obawy niektórych rodziców, którzy wątpili, że ich pociechy będą bezpieczne w placówkach. Jak na razie przebadano aż 900. pracowników szkół w Wałbrzychu, ale to nie koniec. Prezydent Wałbrzycha mimo sporych kosztów poniesionych przez samorząd nie ma zamiaru rezygnować z dalszego testowania, uważa to za konieczność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kobieta - przerażająca historiaUmierała bardzo długo, do samego końca towarzyszył jej nieziemski ból. Wszystko przez czynność, którą codziennie robią miliony kobietCzytaj dalej

Na temat testów wśród nauczycieli szkół podstawowych wypowiedział się rzecznik miasta

- Zdecydowaliśmy się przebadać nauczycieli, gdyż zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Chcemy przełamać barierę psychologiczną, żeby rodzice wiedzieli, że oddają dzieci do szkół, w których nauczyciele są zdrowi. Ponadto prezydent Wałbrzycha uważa, że masowość testów jest dzisiaj bardzo wskazana. Musimy robić testy, choćby na początek te serologiczne, żeby pokazywać, jaka jest skala problemu - mówi cytowany przez Polsat News rzecznik wałbrzyskiego magistratu Edward Szewczak. To właśnie on poinformował, iż na 900. przebadanych w mieście nauczycieli, blisko 70. otrzymało pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Śmiali się z niego, gdy pojawił się na scenie. Kiedy zaczął swój występ, nie byli w stanie powstrzymać łez

2. Kinga Duda rozczarowała rodziców. Wszystko miało być zupełnie inaczej

To nie koniec działań podjętych przez władze miasta

Bezpieczeństwo dzieci powracających do szkół jest dla władz miasta priorytetem, dlatego mają oni zamiar kontynuować przeprowadzania badań. Docelowo aż 1110 osób ma zostać przebadanych, tak by mieć pewność, że nie stanowią oni zagrożenia i nie przeniosą koronawirusa na uczniów.

- Nauczycielom z dodatnim wynikiem wykonano już testy genetyczne metodą PCR. Z 68. osób mamy już 20 wyników negatywnych. Czekamy teraz na wyniki kolejnych osób - kontynuował swoją wypowiedź rzecznik Szewczak. Na badania Wałbrzych wyda około 40 tys. złotych, a szkoły podstawowe będą sukcesywnie otwierane. Wszyscy nauczyciele z negatywnym wynikiem będą mogli powrócić do pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dzisiaj MEN wprowadza nowe zmiany. Co czeka uczniów szkołach?
  2. Anna Lewandowska pochwaliła się swoim tajemnym przepisem. Takiej ryby nie jedliście nigdy, prawdziwa rewelacja
  3. Uwaga, przygotujcie się na kontrolę. Kara może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych
  4. Media przemilczały całą sprawę. Nie żyje Bronisław Liberda
  5. Brzuch 16-latki nie przestawał rosnąć. Kiedy lekarze dowiedzieli się, co jest w środku, podjęli pilną decyzję
  6. Afera, pani Dominika kupiła mięso w Biedronce. Odkryła niesmaczną prawdę i zrobiła zdjęcie, żeby nagłośnić skandal

Michał Wiśniewski matka tragediaMama Wiśniewskiego przerwała milczenie. Wiele osób nie miało pojęcia o wielkiej tragediiCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News