Uważajcie na swoje dzieci! Rozprzestrzenia się śmiertelna epidemia

Uważajcie na swoje dzieci! Rozprzestrzenia się śmiertelna epidemia

Szkoła jest jednym z miejsc, gdzie najczęściej młodzi ludzie nabywają choroby, czy zakażenia. Tym razem sprawa jest jednak bardzo poważna. Inspektorzy potwierdzili liczne zachorowania na odrę w jednym czasie w jednej z pruszkowskich podstawówek. Epidemia może rozszerzyć się w krótkim czasie.

Szkoła w Pruszkowie wzbudza dziś w mazowieckich newsach sporo uwagi. Sprawa zachorowań na odrę tutejszych uczniów zaalarmowała inspektorów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Stacja przez swoją stronę poinformowała, że "epidemia rozszerza się".

- Powiat pruszkowski w województwie mazowieckim dołączył właśnie do miejsc, gdzie pojawiło się kolejne ognisko epidemiczne związane z zachorowaniami na odrę. Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pruszkowie niezwłocznie podjęła wszelkie działania mające na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się choroby na szerszą skalę. Niestety, ognisko epidemiczne rozszerza się - czytamy w aktualnościach WSSE w Warszawie.

Żniwo odry w Pruszkowie. Szkoła zagrożona?

Epidemia może być związana z nieszczepieniem dzieci. Inspektorzy wskazali, że wszystkie przypadki epidemii dotyczą osób niezaszczepionych.

- Wszystkie nie były wcześniej zaszczepione przeciwko odrze - poinformowała WSSE w Warszawie.

Inspektorat zastrzegł, że wśród wspomnianych dziesięciu przypadków jest 6-osobowa rodzina, w której zachorowała zarówno dwójka rodziców, jak i czwórka dzieci. Pozostałe zachorowania na odrę dotyczą dzieci z innych rodzin, w tym jednej ukraińskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pracownicy i uczniowie ze szkoły w Pruszkowie nie są narażeni na zachorowanie - czytamy w Onecie wypowiedź Marii Pawlak, z Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie.

Rażący wzrost zachorowalności

W poprzednim roku odnotowano w Europie drastyczny wzrost zachorowań na odrę. W 30 państwach naszego kontynentu było to 14,4 tysiąca przypadków, podczas gdy rok wcześniej "tylko"  4643 zachorowania. W ocenie epidemiologów może to być skutkiem niezaszczepiania ludzi.

Inspektorzy chcą też uzyskać informacje co do łącznej liczby nieszczepionych dzieci. Celem ma być wysłanie ich na obowiązkowe zaszczepienia przeciwko odrze.

Cała społeczność szkoły w Pruszkowie (inspektorzy nie wskazują na numer placówki) to 450 uczniów i kadra 69 pracowników.

Odrę "przekazuje" się w szybki sposób drogą kropelkową. Jej objawami są m. in. wysypka, światłowstręt, mocny kaszel czy gorączka. Skutkiem odry mogą być zapalenie ucha środkowego, ale i znacznie poważniejsze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Jedna dawka szczepionki przeciw odrze zapewnia niemal stuprocentową odporność na wspomnianą chorobę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szkoła potrzebowała pomocy, poprosili parafię. Kuriozalna odpowiedź księdza
  2. Antyszczepionkowa patologia wygrała. Odra wróciła do Polski, grozi nam epidemia
  3. Znaki zodiaku i ich tajemnice. Poznaj samego siebie
  4. Po latach oddali psa do schroniska, spędził z nimi całe życie. Powód rozrywa serce
  5. Epidemia zakaźnej choroby szaleje w polskich przedszkolach. Jej objawy wydają się niegroźne

źródło: wsse.waw.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News