Nauczyciel zapobiegł masakrze w szkole. Powstrzymał uzbrojonego ucznia

Nauczyciel zapobiegł masakrze w szkole. Powstrzymał uzbrojonego ucznia Źródło: Pixabay/Skitterphoto

Szkoła mogła stać się miejscem kolejnej tragedii, gdyby nie interwencja nauczyciela wychowania fizycznego. Mężczyzna szybko obezwładnił i rozbroił napastnika.

Szkoła Parkrose w miejscowości Portland w stanie Oregon mogła stać się miejscem tragedii. Osiemnastoletni napastnik próbował rozpocząć strzelaninę w lokalnym liceum!

- Krótko przed południem uzbrojony osobnik wtargnął na teren szkoły. Personel placówki zagrodził mu drogę, a jeden z nauczycieli powalił go na ziemię - relacjonuje sierżant Brad Yakots z policji stanowej w Portland w trakcie konferencji prasowej.

Szkoła i jej bohater

Po przybyciu policji na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze znaleźli broń w jednej ze szkolnych klas, z której ewakuowano licealistów, a 18-letni napastnik był przetrzymywany na korytarzu przez Keanona Lowe, trenera lokalnej drużyny futbolu amerykańskiego, który w przeszłości był gwiazdą tej dyscypliny sportowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z relacji, której udzielili uczniowie oraz koledzy napastnika gazecie "The Oregonian" wynika, że miał on przyjść w długim płaszczu, który zakrywałby strzelbę. Lokalne media podkreślają, że gdyby nie refleks oraz pewność w działaniu wuefisty, mogło by dojść do tragedii. 

Tragiczne wydarzenia

Szkoła zdecydowanie jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez zamachowców. Całkiem niedawno, bo 8 maja doszło do tragedii, w której zmarła jedna osoba. Sprawcami byli nastolatkowie, mieli 18 i 16 lat. Ich motywem był rzekomy brak akceptacji ze strony równieśników, jeden był gejem a drugi uważał się za osobę transseksualną. W wyniku czego osiem osób zostało ciężko rannych, a jedna niestety zmarła. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przeszla PIEKLO! Byla molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do placzu
  2. Kim jest zona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, ze nie zgadniecie czym sie zajmuje
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, ze Polacy maja duzy problem, najblizsze miesiace maja byc koszmarem
  4. Dzis miliony widzów wlacza TVN. Telewizja pokaze film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowe. Wlasnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mezem
  6. Smutne wiadomosci obiegly rano polskie media. Nie zyje wielki artysta, który na zawsze zapisal sie w historii

Źródło: Najwyższy Czas

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News