Skandal w polskiej szkole. Uczniowie odgrywali sceny wprost z obozów koncentracyjnych

Skandal w polskiej szkole. Uczniowie odgrywali sceny wprost z obozów koncentracyjnych Źródło: Facebook / Tygodnik Podhalański

Szkoła w jednej z polskich miejscowości przygotowała szokujące przedstawienie. Dzieci z podstawówki odgrywały zagazowywanych więźniów obozu koncentracyjnego na oczach swoich rodziców. Siedmiolatki występowały ubrane w pasiaki i mundury SS-manów ze swastykami. Internauci są oburzeni.

Szkoła podstawowa w Łabuniach pod Zamościem "gazowała" dzieci na oczach rodziców, nauczycieli, księży i kombatantów. Siedmiolatki ubrano w pasiaki i mundury SS-manów ze swastykami na ramionach. Dzieci krzyczały "raus!", płakały i grały role konających ludzi w obozie koncentracyjnym. Uczniowski teatrzyk zszokował zarówno jego widzów, jak i opinię publiczną. 

Szkoła świętowała przyjęcie imienia Dzieci Zamojszczyzny

Z okazji obchodów dnia pamięci o tragicznych losach ludzi wysiedlonych przez Niemców w czasie wojny, szkoła podstawowa, która przyjęła imię Dzieci Zamojszczyzny, urządziła przedstawienie. Opiekunowie poszli jednak o krok za daleko. 

Na początku zorganizowano konkurs plastyczny. Najlepsze prace znalazły się na jednej z sal. Uczniowie rysowali krew, płaczących więźniów, strażników obozowych z psami i cierpiące dzieci unoszące ręce. W dymkach nad ich głowami umieszczono malunki dziecięcych marzeń - zabawek, koleżanek i mamy. Jednak dyrekcja szkoły nie poprzestała na tym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z okazji obchodów dnia pamięci wójt gminy Łabunie Mariusz Kukiełka wygłosił edukacyjny referat na temat III Rzeszy. Nie zapomniał także o odniesieniach do współczesnej lewicy:

 - I dziś mamy do czynienia z różnymi ludźmi, lewicowymi środowiskami, które chcą tworzyć nowego człowieka, nowe społeczeństwo. Bez Boga - mówił. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska zdradziła prawdę o byciu Pierwszą Damą. Nie było łatwo

2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Punkt kulminacyjny stanowił szkolny teatrzyk 

Według "Newsweeka" najmłodsze, 7-letnie dzieci, zostały przebrane za więźniów Auschwitz. Z kolei starsze, 12-letnie, odgrywały role gestapowców. W pewnym momencie przedstawienia SS-mani odpalili szkolną maszynę do dymu i "zagazowali" dzieci grające więźniów. Młodsze dzieci padły na środek sali, udając, że nie żyją. Wszystko odbyło się na oczach ich rodziców.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie zakończenia kariery. Wymowne słowa Polaka
  3. Wielka wpadka TVP na godziny przed Sylwestrem. Michał Szpak może spalić się ze wstydu
  4. Kłęby dymu unoszą się nad Warszawą. Pilna akcja służb, na miejscu kilkanaście zastępów straży pożarnej
  5. Ręce opadają. Ksiądz w polskiej miejscowości podsumował zbiórkę pieniędzy, zwyzywano tych, którzy dali najmniej (ZDJĘCIE)

Źródło: FAKT

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News