Wszyscy ewakuowani. Nagłe, niebezpieczne odkrycie w polskiej szkole

Wszyscy ewakuowani. Nagłe, niebezpieczne odkrycie w polskiej szkole Źródło: Google Maps

Szkoła została ewakuowana, gdy dokonano niebezpiecznego odkrycia. Do sytuacji doszło na południu Polski. Akcja została przeprowadzona błyskawicznie.

Szkoła została ewakuowana w związku z tym, co przez przypadek znaleziono na jej terenie. Odkrycie okazało się na tyle niebezpieczne, że nie było chwili do stracenia. Wszyscy uczniowie i kadra nauczycielska musieli w trybie natychmiastowym opuścić budynek. 

Szkoła miejscem zaskakującego odkrycia 

Szkoła w Żorach w woj. śląskim musiała zostać ewakuowana. Panika powstała w związku ze znaleziskiem, którego dokonali robotnicy prowadzący prace ziemne na terenie placówki. Akcja rozpoczęła się około godziny 8:00. 

Ewakuowano ponad 200 osób. W ziemi znaleziono bowiem duży pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Unieszkodliwieniem tego przedmiotu zajęli się gliwiccy saperzy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przebieg akcji ewakuacyjnej 

Odkrycia dokonano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Żorach. Szkoła jest obecnie w rozbudowie - stąd obecność robotników. To właśnie oni podczas kopania w ziemi zwrócili uwagę na tajemniczy przedmiot. Natychmiast zawiadomili dyrekcję placówki, która zarządziła ewakuację. 

Akcja objęła 115 osób, w tym 80 uczniów i przedszkolaków, 16 pracowników zespołu i 18 pracowników firmy zewnętrznej prowadzącej roboty, a także jedną mieszkankę pobliskiego domu. Wszyscy musieli opuścić teren ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia. 

Sprowadzony na miejsce specjalista określił, że pocisk o kalibrze 82 mm pochodzi z czasów II wojny światowej. Okazuje się, że okolice Żor są terenem, na którym stosunkowo często zdarzają się takie znaleziska, co związane jest oczywiście z historyczną przeszłością tego obszaru. 

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Poniedziałek w Polsce rozpoczął się strasznie. Tragiczna informacja z polskiej miejscowości, odłamki porozrzucało na ogromną odległość

Przed godz. 11 saperzy z gliwickiej jednostki wojskowej wywieźli znalezisko z terenu szkoły. Rodzice uczniów natychmiast zostali poinformowani o incydencie i poproszeni o odebranie swoich pociech z placówki. Dyrekcja musiała upewnić się, że nie ma już żadnego niebezpieczeństwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1.  7 tys. już wyleciało na bruk, a to początek. Ciebie też mogą ZWOLNIĆ
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Usiadła przy grobie 4-letniego synka trzy lata po jego śmierci. Spostrzegła co zaczyna się dziać, aż zadygotała ze wzruszenia
  4. Kot nagle zaczął szczekać. Potem zrobił rzecz jakiej świat nie widział, jak odkrył, że jest nagrywany
  5. Kamera wszystko rejestrowała. Mama wyszła zostawiając córkę z tatą, szybko włożył różowe szorty i zaczęło się dziać

Źródło: Polsat News 

Następny artykuł