Szkoła stała się miejscem przerażających zdarzeń
Facebook Miejska
Irmina Jach - 18 Września 2020

Dzieci tylko stały i nagrywały. Sceny jak z horroru przed polską szkołą, powalające nagranie trafiło do sieci

Szkoła zlokalizowana w jednym z polskich miast musi mierzyć się z dużym skandalem wizerunkowym. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano wstrząsające sceny, które rozegrały się na terenie tej placówki edukacyjnej. Internauci są wstrząśnięci, nie mogą uwierzyć, że w takim miejscu mogło dojść do takich wydarzeń.

Szkoła jest miejscem, w którym spotykają się uczniowie z różnych środowisk i grup wiekowych. Młodzież dzielą także zainteresowania, podejście do życia i charaktery. Rozbieżności sprawiają, że konflikty są nieuniknione. Niestety, młodzi ludzie nierzadko nie ograniczają się do kłótni i potyczek słownych. W jednej z placówek edukacyjnych w województwie śląskim doszło do porażających scen z udziałem uczennic.

Andrzej Duda pożegnał wielkiego PolakaWiadomość o śmierci właśnie przeszyła media. Andrzej Duda pogrążył się w smutkuCzytaj dalej

Szkoła stała się miejscem przerażających zdarzeń

Media społecznościowe obiegło ostatnio wstrząsające nagranie. Widać na nim dwie dziewczynki, które wdały się w bójkę na boisku szkolnym należącym do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie. Incydent został zarejestrowany przez innych uczniów. Jedna z nastolatek była szczególnie agresywna. Okładaniu koleżanki pięściami towarzyszyły wyzwiska i wulgaryzmy. Jednocześnie przytrzymywała dziewczynę tak, by ta nie mogła podnieść się z chodnika. Niestety, nikt nie ruszył na pomoc, młodzież okazała się bierna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Beata Tadla przeżywa dramatDramat w domu Beaty Tadli. Relacja z miejsca zdarzenia jest porażającaCzytaj dalej

- Przeproś, że żyjesz! Przeproś k***a, bo zaraz w ryj dostaniesz - krzyczała napastniczka.

Nagranie opublikowane na Facebooku trafiło już do władz częstochowskiej placówki. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego zdecydowali się na wystosowanie oficjalnego oświadczenia, w którym skrytykowali zachowanie uczennic.

- Samorząd uczniowski Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie kategorycznie potępia zachowanie uczennic naszej szkoły, które wywołały bójkę na boisku szkolnym. Nasza szkoła od wielu lat cieszy się opinią szkoły bezpiecznej, przyjaznej dla ucznia, w której wszyscy żyjemy w zgodzie (...). Całe zdarzenie, które miało miejsce na terenie boiska godzi w dobre imię naszej szkoły. Mamy nadzieję, że osoby, które spowodowały zamieszanie zostaną odpowiednio ukarane. Chcielibyśmy również przestrzec wszystkich przed powielaniem takich zachowań i utrzymać opinię o naszej społeczności jako sympatycznej, życzliwej i dumnej z wartości wpajanych nam przez nauczycieli - napisali.

Bójka uczennic spotkała się z krytyką ze strony szkoły i organów ścigania

Nagranie skłoniło do reakcji również urzędników miejskich, którzy zwrócili się do dyrekcji z prośbą o zwrócenie uwagi dyrekcji na zadbanie o właściwy porządek i zachowanie bezpieczeństwa w szkole. Sprawą zajęła się także policja. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, o czym poinformował przedstawiciel częstochowskich służb mundurowych.

- Ta sprawa ma trzy aspekty. Pierwszy to agresja, którą wykazuje się uczennica lub uczennice. Druga to obojętność uczniów, którzy przyglądają się zajściu. A trzeci to zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w szkole. Decyzja o ukaraniu uczennic, będzie należała do dyrekcji szkoły - mówił rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie.

Dzisiaj grzeje:

1. Na miejscu mnóstwo policjantów i strażaków, natychmiastowo zamknięto teren. Porażające sceny w polskiej miejscowości

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Polacy spożywają ją codziennie. Zdecydowanie niszczy organizm, pijąc ją nie mamy nawet pojęcia

- Naszym obowiązkiem jest sporządzenie dokumentacji, która zostanie później przekazana do Sądu Rodzinnego, do którego będzie należała decyzja w tej sprawie - dodał Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Natalia kisząc ogórki dodała koper i chrzan. Zamarła widząc białą pianę, szybka interwencja jest niezbędna

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News