13-latek przeżył w szkole piekło. Chciał wyskoczyć z klasowego okna

13-latek przeżył w szkole piekło. Chciał wyskoczyć z klasowego okna Źródło: Pixabay.com/marusya21111999/zdjęcie podglądowe

Szkoła i myśl o codziennym chodzeniu na lekcje wywołuje u niektórych uczniów stres. Ten, w skrajnej odsłonie o mało nie przeistoczył się ostatnio w próbę samobójczą w jednej z chełmskich podstawówek.

Nie od dziś wiemy, że szkoła kształtuje nie tylko światopogląd. To w niej wchodzimy na dobre w etap socjalizacji, to tutaj uczymy się postaw obywatelskich. Ze szkołą wiążą się też pierwsze poważne kryzysy.

Te w skrajnej odsłonie potrafią wywołać w uczniach najgorsze nawyki. Aż strach pomyśleć, że nie tak dawno na swoje życie chciał targnąć się jeden z uczniów szkoły w Chełmie.

Szkoła w Chełmie przestraszyła rodziców. Uczeń chciał wyskoczyć przez okno. Koledzy zgotowali mu piekło

Zdarzenie opisał "Kurier Lubelski". Czytamy, że w chełmskiej Szkole Podstawowej nr 4 klasowi koledzy permanentnie dokuczali jednemu z uczniów. Chłopiec nie wytrzymywał presji.

- Mam już tego wszystkiego dość! - wykrzyczał, chcąc... wyskoczyć z okna!

Do wydarzenia miało dojść już po lekcjach. Wcześniej, tuż po ostatnim dzwonku, "koledzy" chłopca zabrali jego plecak i całą jego zawartość wysypali na korytarzu. 

Sytuacja stała się poważna, gdy chłopiec podszedł do parapetu i zagroził wyskoczeniem z okna. W porę doskoczył do niego jeden z nauczycieli, zaczynając uspokajać chłopca. O sprawie poinformowano również policję. Zakończyło się jedynie na notce i rozmowach.

- Mieliśmy zgłoszenie ze szkoły, że taki incydent miał miejsce. Wysłaliśmy funkcjonariuszy, którzy sporządzili notatkę i odbyli rozmowę z ofiarą, rodzicami oraz uczniami, którzy dokuczali koledze - poinformowała gazetę oficer prasowy chełmskiej policji.

Szkolna brać i nauczyciele najedli się strachu. O mały włos nie doszło do tragedii. Mało prawdopodobne, by akt desperacji zmienił sytuację ucznia w szkole...

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News