Nieoczekiwany problem przed powrotem dzieci do szkół. Nikt go nie przewidział

Nieoczekiwany problem przed powrotem dzieci do szkół. Nikt go nie przewidział Źródło: freepik.com CC0

Każda szkoła w Polsce stara się w pocie czoła jak najlepiej zorganizować i przygotować rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Analizowane są przeróżne rozwiązania, a dyrektorzy zorientowali się przed jak ogromnym problemem stoją. Wcześniej nikt tego nie przewidział.

Każda szkoła już 1 września powita uczniów w swoich progach. Chociaż już wstępnie wiadomo, jak będzie wyglądać ten rok szkolny, pojawiły się problemy, które muszą zostać rozwiązane. Dyrektorzy mają tylko 3 tygodnie na rozwiązanie problemu.

Pedagodzy obawiają się jednej rzeczy

Braki w kadrze pedagogicznej z niektórych przedmiotów doprowadziły do wielu niedogodności oraz niemałego zamieszania. Tym razem wiele szkół będzie musiało po raz kolejny borykać się z niedostateczną ilością nauczycieli. Nie chodzi tylko o nieobsadzone wakaty, ale i o strach przed koronawirusem.

Nie da się ukryć, że starsi nauczyciele obawiają się zarażeń. Nierzadko chorują na choroby takie jak np. cukrzyca czy tez mają problemy z układem krążenia. Osoby po sześćdziesiątce ryzykują swoim zdrowiem, dlatego będą chciały uniknąć zagrożenia. Szkoły muszą więc przygotować się na urlopy oraz zwolnienia zdrowotne wśród pedagogów starszej daty. 

Szkoła musi wziąć pod uwagę wszelkie przeszkody w nauczaniu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mam znajomych dyrektorów liceów, u których to [starsze osoby - przyp. red.] nawet 30 procent kadry. Wszyscy się obawiamy, że ci nauczyciele w trosce o swoje zdrowie pójdą jesienią na urlopy zdrowotne, a to sprawi, że zostaniemy bez pracowników. Dla nas oczywiście ich zdrowie jest najważniejsze, ale musimy też jakoś zorganizować pracę szkoły. Chcielibyśmy, żeby ministerstwo wprowadziło zapisy, które umożliwiłoby przesunięcie na nauczanie zdalne tylko części, na przykład właśnie najstarszych nauczycieli - mówił Marcin Jaroszewski w rozmowie z TVN24, dyrektor XXX LO im. Jana Śniadeckiego w Warszawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Nauczyciele się boją, szkoły wprowadzają procedury, rodzice zastanawiają się, czy ich dzieci nie "przyniosą" czegoś do domu. Tymczasem Ministerstwo Edukacji zapowiada, że dla starszych pedagogów nie będzie taryfy ulgowej.

- Nauczyciele po sześćdziesiątym roku życia oczywiście zawsze mają wybór, natomiast nie będzie tak, że będzie mógł prowadzić zdalnie naukę, dlatego że skończył sześćdziesiąt lat. Uzyskał wtedy prawa emerytalne i to już jest jego decyzja - mówiła wiceminister edukacji, Marzena Machałek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcie

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News