Stało się, uczniowie już w dramatycznej sytuacji. Doniesienia z kraju są niepokojące

Stało się, uczniowie już w dramatycznej sytuacji. Doniesienia z kraju są niepokojące Źródło: unsplash.com Ivan Aleksic

Szkoła już się rozpoczęła. Mimo wielu sprzeciwów rodziców, pedagogów i uczniów, rząd nie wycofał się ze swojej decyzji o nauce w trybie stacjonarnym. Z czym więc muszą mierzyć się dzieci po kilku miesiącach edukacji zdalnej i wakacjach? Nie mieści się w głowie.

Każda szkoła była zobowiązana do samodzielnego przygotowania zasad, jakie zostaną wdrożone w palcówkach. Rząd tłumaczył, że ze względu na różnorodność placówek (wielkość, liczba uczniów itd.) nie jest w stanie dać narzucić jednakowych wytycznych wszystkim szkołom w kraju. Dyrektorzy musieli więc sami opracować odpowiedni system zapewniający bezpieczeństwo podopiecznym. Wielu uczniów pierwszy dzień szkoły ma już za sobą. Z czym się spotkali? Z każdą chwilą pojawia się coraz więcej nieprawdopodobnych doniesień. 

Nie każda szkoła radzi sobie z powrotem do nauki stacjonarnej? Doniesienia są wyjątkowo niepokojące 

Dzień po rozpoczęciu roku, a media już zalała fala zatrważających informacji, m.in. o zamknięciu pierwszych placówek. Na stronach portalu Radiopik.pl możemy przeczytać, że Szkoła Podstawowa w Unisławiu została zamknięta, ponieważ u jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kilkanaście osób skierowano na kwarantannę.

- Dyrektor Zespołu Szkół w Unisławiu, pan Marek Jabłoński poinformował mnie, że jeden z pracowników szkoły, nauczyciel, wczoraj został poddany badaniu na obecność koronawirusa i dziś otrzymał wynik pozytywny. W związku z tym sanepid z Chełmna skierował na kwarantannę wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z tym nauczycielem. Zanim wicedyrektor została poddana kwarantannie zwróciła się do organu prowadzącego o wprowadzenie nauczania zdalnego, wyraziłem na takie rozwiązanie zgodę i czekamy na opinię z sanepidu - informował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W podobnej sytuacji znalazły się cztery placówki z woj. podkarpackiego. M.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie potwierdzone zostały przypadki COVID-19.

- Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. Urząd Gminy Leżajsk funkcjonuje bez zmian - informował tamtejszy urząd gminy.

Z kolei jak podaje "Gazeta Wyborcza", koronawirusa wykryto u członka rodziny jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Zdecydowano więc o przesunięciu rozpoczęcia roku szkolnego na 8 września. Pozytywny wynik otrzymano 31 sierpnia, zatem dzieci nie usłyszały jeszcze pierwszego dzwonka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

- Nie mamy odgórnie narzuconej kwarantanny, ale wszyscy nauczyciele po konsultacji zdecydowali, że zachowają reżim sanitarny i ograniczą kontakty między sobą. Na razie czekamy na badania - mówi jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje wielki Polak. Nagle trafił do szpitala, niestety nie udało się go uratować
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. Kotlet schabowy wychodzi zbyt twardy? Jeden prosty trik sprawi, że stanie się miękki i soczysty

Źródło: Gazeta Wyborcza, Radio Zet, Radio Pik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News