Szewach Weiss: "Polacy myśleli, że jestem już ich. Nie podoba mi się to"

Szewach Weiss: "Polacy myśleli, że jestem już ich. Nie podoba mi się to" Źródło: Screenshot z youtube.com/PolskaAgencjaPrasowa

Szewach Weiss, czyli były ambasador Izraela w Polsce, gorzko wypowiedział się na temat Polaków. W ostatnim czasie poczuł się mocno wykorzystywany w celach politycznych. To bardzo mu się nie spodobało. O swoim rozgoryczeniu postanowił opowiedzieć w wywiadzie dla "Polska Times".

Szewach Weiss w ostatnim czasie zapraszany był wielokrotnie do najpopularniejszych polskich programów, gdzie proszono go o komentarz w sprawach związanych ze stosunkami polsko-izraelskimi.

W pewnym momencie jednak zarówno politycy, jak i dziennikarze zwyczajnie przegięli. W ostrych słowach były ambasador Izraela w Polsce opisał to, co go dotyka.

Szewach Weiss gorzko o Polakach

W wywiadzie dla "Polska Times" były ambasador podzielił się swoim niepokojem, jaki towarzyszy mu od jakiegoś czasu w związku z tym, w jaki sposób traktowany jest przez różne opcje polityczne.

 - Chyba nie wszyscy Polacy zrozumieli to moje wewnętrzne poczucie. Myśleli, że ja już jestem ich. Już mogą mnie używać, czy to dziennikarze, czy politycy, na konkretne cele polityczne tego, czy innego rządu. To mi się nie podoba. Dlatego postanowiłem się zdystansować. Nie komentować tego konkretnego, głębokiego konfliktu, jaki zaistniał - powiedział w wywiadzie dla "Polska Times".

Stało się tak, gdy postanowił on bronić Polaków w związku ze słowami, jakie na ich temat powiedział izraelski minister spraw zagranicznych, Israel Katz. Szewach Weiss stara się jednak być obiektywny zarówno względem faktów, jak i tolerancyjny względem innych poglądów na rzeczywistość, jakie ma między innymi żydowski minister.

 - Tylko, że taki człowiek, jak ja, który w czasie wojny został uratowany przez Polaków, będzie widział Polskę i Polaków przez tę perspektywę. (...) Człowiek, którego rodzina zginęła z tego powodu, że jakiś szmalcownik doniósł na nich Niemcom, będzie miał własną, osobistą perspektywę - czytamy w wywiadzie z Szewachem Weissem.

Źródło: Polska Times

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News