"Szeryf pif-paf". Po tych słowach Jaki jest czerwony ze wstydu i ze złości

"Szeryf pif-paf". Po tych słowach Jaki jest czerwony ze wstydu i ze złości Źródło: Fot. Pixabay (Rudy and Peter Skitterians) - Wikimedia Commons (Adrian Grycuk)

Patryk Jaki jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej barwnych polityków obozu rządzącego. Nikogo nie dziwi więc fakt, iż na jego temat chętnie wypowiadają się inni. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy działania wiceministra sprawiedliwości bezpośrednio ich dotyczą. Tym razem  atak na Jakiego wywołał ogromne kontrowersje i burzliwe reakcje jego zwolenników.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, znajdująca się obecnie w głośnym konflikcie z Prawem i Sprawiedliwością, wciąż pełni funkcję prezydenta Warszawy. Jakiś czas temu pojawiły się jednak spekulacje, według których fotel gospodarza stolicy zająć miałby Patryk Jaki. Gronkiewicz-Waltz bardzo chętnie skomentowała te kontrowersyjne doniesienia.

Ostre słowa obecnej prezydent

- Patryk Jaki to tylko szeryf pif-paf. Na niczym się nie zna. Nie zna Warszawy. Moim następcą nie zostanie - w stanowczy sposób powiedziała dziennikarzom Gronkiewicz-Waltz, co musiało Jakiego doprowadzić do szewskiej pasji. Obecna prezydent stolicy odniosła się też do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji. Jej zdaniem jest ona "niekonstytucyjna". - Ktoś musi powiedzieć non possumus i ja to mówię. Prawo i Sprawiedliwość zamierza wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Nie mogę uwierzyć, że dzisiaj Polska jest takim krnąbrnym i małotwórczym członkiem Unii Europejskiej. PiS wyprowadzi Polskę z UE, w taki sposób, że to nie będzie ich wina - oceniła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy skomentowała tez kwestię budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w centrum Warszawy. - Trzeba z tym poczekać, bo nie ma co przyspieszać. Pomnik Kościuszki stanął 200 lat po insurekcji kościuszkowskiej - skwitowała.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News