Grozi nam likwidacja, w najlepszym razie radykalne ograniczenie swobody, autonomii i samodzielności samorządu terytorialnego. Likwidacja instytucji państwa demokratycznego, łamanie konstytucji, naruszanie praworządności w Polsce, to wstęp bowiem do rządów autorytarnych.

Zapowiedzi natomiast liderów partii rządzącej wskazują, że ma to niebawem dotyczyć już nie tylko państwa, ale i naszych małych ojczyzn. Dzisiaj już więc należy sobie odpowiedzieć na pytanie: chcemy Polski demokratycznej czy autorytarnej, czy chcemy pełnej samorządności i swobód społeczeństwa obywatelskiego, czy powrotu do metod czasów PRL.

Tylko wspólna lista, wspólni kandydaci, wspólna kampania mogą być właściwą odpowiedzią na politykę zapędów PiS. Dlatego w wyborach samorządowych, poprzedzających wybory parlamentarne, opozycja powinna pokazać jedność. Już teraz. Dzisiaj składamy więc deklarację chęci współpracy ze wszystkimi tymi, którym zależy na naszym mieście, naszym powicie i naszym województwie samorządowym.

Chcemy, byśmy w przyszłorocznych wyborach wystartowali razem. Oświadczamy wspólnie, że Platforma Obywatelska jest otwarta na współpracę tak z innymi partiami opozycyjnymi, organizacjami pozarządowymi, jaki i poszczególnymi obywatelami, mieszkańcami naszego terenu, którzy nie są zrzeszenia ani w partiach, ani w organizacjach, a chcą włączyć się w ruch na rzecz ratowania samorządności w Wielkopolsce i w Polsce. 

źródło: facebook.com

Zobacz również