Zwolennicy Patryka Jakiego nie mogą wyjść ze zdziwienia! Cała Polska podaje dalej wpis, w którym szef newsroomu WP ostro go punktuje. O co poszło?

– Ta manipulantka – p. Magda Mieśnik. Zaatakowała mnie ostrym tytułem o kłamstwie i zapytała o sprawę wszystkich oprócz… mnie – napisał jakiś czas temu na swym Twitterze Jaki o tekście „Fake news Patryka Jakiego. Zaatakował WOŚP i napisał nieprawdę”, czym wywołał prawdziwą burzę.

ZOBACZ TAKŻE: Wielki powrót Macierewicza! Kaczyński zrobi z niego…

– Żądam od proaborcyjnych Owsiaka i Wyborczej, aby się odczepili od mojego dziecka! Hipokryci! Gdyby stosować Waszą ideologię z czarnych marszów, moje dziecko nigdy by się nie urodziło. (…) Owsiak, GW i inni aborcjoniści sprawiają, że na świecie przerwano badania nad T21 – bo znaleźli proste rozwiązanie – aborcję – dodał także wiceminister sprawiedliwości.

Szybka odpowiedź środowiska

Na jego słowa postanowił natychmiast odpowiedzieć Marcin Ręczmin. Stanął on w obronie dziennikarki, punktując także błędy i przekłamania Jakiego.

– Jestem pewny, że minister Patryk Jaki jest kochającym ojcem Radka. Jestem pewny, że nikt przy zdrowych zmysłach nie chce ingerować w osobiste wybory ministra Patryka Jakiego. Jestem pewny, że decyzja ministra Patryka Jakiego o tym, by wychowywać dziecko z zespołem Downa, spotyka się z powszechnym szacunkiem. Panie ministrze, jestem pewny, że także Magda Mieśnik, autorka tekstu poświęconego pańskiej dyskusji na Twitterze o WOŚP i rzekomych związkach Orkiestry z ruchem proaborcyjnym, zasługuje na szacunek – stwierdził stanowczo szef newsroomu WP.

ZOBACZ TAKŻE: DYMISJA?! Morawiecki jest wściekły za TO na Szydło

– Czy Pan, Panie ministrze, napisał, że na świecie nie prowadzi się badań nad zespołem Downa? Tak. Czy Magda Mieśnik udowodniła, że takie badania trwają? Tak. (…) Czy prowadzi Pan na Twitterze publiczne dyskusje (…) i pod swoim nazwiskiem publikuje jednoznaczne opinie – także na temat stanu prac badawczych nad zespołem Downa? Tak. Czy Magda Mieśnik powinna jeszcze dzwonić do Pana i pytać, czy na pewno miał Pan na myśli to, co Pan napisał 157 tysiącom osób, bo – ostrzegamy! – mija się Pan z prawdą? Przecież prowadzenie dziennikarskiego śledztwa w sprawie jasności przekazu Pańskiego wpisu byłoby wyrazem braku szacunku – dodał Ręczmin, a jego wpis zdobył szybko gigantyczną popularność.

Zamknął usta zwolennikom aborcji?! Jaki pokazał prywatne zdjęcia...


Tyle tracimy! Niezapomniane cytaty zdymisjonowanych ministrów [ZOBACZ!]

...

Zobacz również