Do zdumiewającego incydentu doszło podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego gdy  Viktor Orban był witany przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Clouda Junckera i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Na widok zbliżającego się Obrana Juncker z wyraźnym sarkazmem powiedział do towarzyszących mu partnerów „Dyktator idzie” a do samego premiera Węgier gdy ten wyciągał do niego rękę zwrócił się „Cześć dyktatorze”.

Jednak to co się stało później wprawiło w osłupienie wszystkich obserwatorów. Szef Komisji Europejskiej spoliczkował premiera Węgier Viktora Obrana. To nie był jednak koniec skandalicznego zachowania Junckera. Gdy wyraźnie zmieszani premier Orban i przewodniczący Rady Europejskiej Tusk próbowali skwitować zachowanie Junckera uśmiechem ten nachalnie zaczął pchać Orbana na Tuska.

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że skandaliczne zachowanie przewodniczącego Komisji Europejskiej względem Orbana i Tuska obrazuje szacunek przywódców wspólnoty do krajów wschodnich Unii Europejskiej.Polub pikio.pl by być na bieżąco
!

bh, źródło: reuters

...

Zobacz również