Ujawniono, co wydarzyło się na minuty przed ogromną tragedią. Tysiące Polaków wstrząśniętych relacją z chwil poprzedzających wybuch w Szczyrku

Ujawniono, co wydarzyło się na minuty przed ogromną tragedią. Tysiące Polaków wstrząśniętych relacją z chwil poprzedzających wybuch w Szczyrku Źródło: twitter/policjaśląska

Szczyrk był niedawno miejscem fatalnego w skutkach wybuchu. Właśnie wyszło na jaw, co działo się na kilka chwil przed tragedią. Nikt nie może uwierzyć w to, co poprzedziło dramatyczne wydarzenia.

Szczyrk był miejscem tragedii, która spowodowała, że osiem osób zginęło pod gruzami zawalonego domu. Dzisiaj na jaw wychodzą przerażające fakty na temat tego, co działo się na kilka chwil przed zdarzeniem.

Szczyrk w centrum wielkiej tragedii 

Tragiczne wydarzenia rozpoczęły się o 18:00, kiedy w powietrze wyleciał budynek znajdujący się na ulicy Lesznowolskiej. W jednej chwili życie straciło osiem osób: cztery dorosłe i czworo dzieci. Wszyscy Polacy w przerażeniu nasłuchiwali wiadomości o kolejnych martwych osobach wydobytych spod gruzów. 

Prace pod domem przy ulicy Lesznowolskiej były prowadzone ze względu na budowę nowych apartamentowców w okolicy. Firma, która odpowiedzialna była za prace remontowe, chciała przeciągnąć energię elektryczną do powstających mieszkań. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Firma miała zgodę na zajęcie pasa drogowego, ale nie mieli zgody naszego urzędu na wykonanie prac związanych z przewiertem pod asfaltem. To droga prywatna – mówi Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.

Pozwolenia na wiercenie pod asfaltem nie było, a na miejscu zdarzenia została odkryta wiertnica. To za jej sprawą mogło dojść do wybuchu. 

Szczyrk na chwile przed wybuchem gazu

Dziś okazuje się, że tej tragedii można było uniknąć. Na parę minut przed tym, jak zawalił się budynek, jego właściciel pan Józef razem ze swoim bratem rozmawiał z pracownikami, którzy pracowali bez pozwolenia. Mężczyźni za wszelką cenę chcieli, by pracownicy przerwali swoje prace, nawiązała się między nimi awantura, która niestety nic dobrego nie przyniosła. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Gdy przeczytał napis, prawie zemdlał
2. Ojciec zorganizował zbiorowy gwałt na własnym dziecku. Porażające doniesienia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Zaledwie 20 minut po rozmowie z pracownikami domu już nie było. Najprawdopodobniej na skutek przewiertu w rurociągu dom pana Józefa zapadł się pod ziemię. Wybuch zabrał życie ośmiu osób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz ma syna o nieziemskiej urodzie. Jego zdjęcie nie kłamie
  2. Najpierw umarło mu malutkie dziecko, potem zdradziła go żona. Marek Piekarczyk przeszedł przez piekło
  3. Do sieci trafiło powalające nagranie. Tak dorabiają sobie Sławomir z żoną, wielu uzna to za kompromitację
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"  
  5. Sieć w cieniu konkurencji. Biedronce rośnie trudny przeciwnik, z którym będzie mieć problemy

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News