Szczepionki będą jednak obowiązkowe? Minister zdrowia zabrał głos

Szczepionki będą jednak obowiązkowe? Minister zdrowia zabrał głos Źródło: Beata Zawadzka East News

Szczepionki budzą ostatnio spore kontrowersje, a po wczorajszej wypowiedzi starającego się o reelekcję Andrzeja Dudy rozgorzała dyskusja na temat tego, czy powinny być obowiązkowe. Głos zabrał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szczepionki będą jednak obowiązkowe? Do tej kontrowersyjnej kwestii odniósł się szef resortu zdrowia, który nie mógł przemilczeć tak ważnego elementu walki z chorobami. 

Wiele osób uważa, że szczepionki powinny być dobrowolne. Minister przekazał swoje stanowisko

Szczepionki niezmiennie dzielą ludzi na całym świecie. Teraz do listy dołączyła wyczekiwana przez wielu szczepionka na koronawirusa, nad która pracują praktycznie wszyscy uczeni na całym świcie. Łukasz Szumowski zdecydował się oficjalnie zabrać głos w tej sprawie.

- Z punktu widzenia ministra zdrowia, medyków, ekspertów nie powinniśmy dziś mówić, czy szczepionka na koronawirusa powinna być obowiązkowa, czy nie, bo jeszcze jej nie mamy. Nie wiemy, jak wyglądają badania, profil bezpieczeństwa, nie wiemy, ile jest odczynów poszczepiennych, w jaki sposób będzie badana, bo jeszcze nie jest. Dopiero, jak będziemy mieli te dane, będziemy mogli mówić, że ten produkt jest na tyle bezpieczny, czy nie na tyle bezpieczny, że powinniśmy go wpisać do kalendarza szczepień - mówi w cytowanym przez Interię wywiadzie w audycji "Rozmowy Dnia" Radia Łódź i TVP3 Łódź. To jednak nie wszystko, co powiedział na ten temat Łukasz Szumowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Prezydent przedstawił kontrowersyjne stanowisko

Co do tego, czy szczepionki powinny być obowiązkowe, wypowiedział się sam prezydent Andrzej Duda i na nowo wywołał ogólnopolską debatę na ten temat. Przyznał, że on sam nigdy nie zaszczepił się na grypę. Minister zdrowia w swojej wypowiedzi zaznacza, że starającemu się o reelekcję prezydentowi chodziło jedynie o szczepienie się przeciwko koronawirusowi. Dodatkowo zaznaczył on, że ewentualna dyskusja co do wpisania go do kalendarza szczepień powinna mieć miejsce dopiero po zakończeniu prac i otrzymaniu gotowego leku na koronawirusa. Dopiero wtedy zespół ekspertów powinien zacząć prace i zdecydować czy szczepienie powinno być obowiązkowe czy dobrowolne.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje 24 letni aktor. Widzowie pokochali Sebastiana za rolę w Disneyu

2. 8-latek zginął w tragicznym wypadku. Do wszystkiego doszło w trakcie rodzinnej wycieczki

Łukasz Szumowski uważa, że słowa Andrzej Dudy zostały źle zrozumiane

- Prezydent mówił tylko i wyłącznie o szczepionce na koronawirusa. Podkreślił, że kalendarz szczepień obowiązuje i mamy dzięki temu społeczeństwo zdrowsze - mówił w cytowanym przez Interię wywiadzie szef resortu zdrowia. Jednocześnie podkreślił, że brak szczepionki w przypadku Andrzeja Dudy nie stanowi aż tak dużego zagrożenia, ponieważ nie należy on do grupy zwiększonego ryzyka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Znany dziennikarz sportowy znalazł nową pracę. Z poprzedniej wyleciał po oskarżeniach o molestowanie
  3. Bezczelny plan Katarzyny W. ujrzał światło dzienne. W głowie się nie mieści
  4. Krystyna Janda się boi, ujawniła swój dramat. Musiała podjąć bardzo trudną decyzję
  5. Schudł ponad 140 kg, dostał nowe życie. Efekt końcowy jest niewiarygodny
  6. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News