WHO potwierdza wspaniałe wieści. Chodzi o szczepionkę na koronawirusa

WHO potwierdza wspaniałe wieści. Chodzi o szczepionkę na koronawirusa Źródło: By John Keith - praca własna / CC0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vaccine.jpg

Szczepionka na koronawirusa jest w tym momencie najbardziej pożądanym medykamentem na rynku farmaceutycznym. Chociaż o sukcesach naukowców mówiło się w kwietniu i w maju, to w ostatnim czasie temat nieco ucichł. WHO przerwało ciszę i potwierdziło wspaniałe wieści.

Szczepionka na koronawirusa nadal jest tematem numer jeden w organizacji WHO. Naukowcy dochodzą do kolejnych wniosków, odkryć i powiązań, które wyglądają nadzwyczaj obiecująco.

Ekipa naukowców wyszła na prowadzenie

Wiele krajów podjęło się najpierw opracowania leku na koronawirusa, następnie zaczęto prowadzić prace nad szczepionką. O ile leki przetestowano na małpach oraz potem na pacjentach i dały zadowalające wyniki - chorzy byli szybciej odłączani od respiratorów, ich organizmy błyskawicznie się regenerowały - o tyle nie mówiło się zbyt głośno na temat takich prób ze szczepionką. Dziś wiadomo już, że w badaniach przoduje brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny AstraZeneca.

Siedziba koncernu znajduje się w Londynie, a jego fabryki są rozsiane w 18 państwach. Co roku na badania przeznaczana jest niebagatelna kwota 3 mld euro. Po długich badaniach naukowcy z uniwersytetu w Oxfordzie zdobyli się na przełom. Jak donosi agencja Reutera, szczepionki zaczęły być testowane na ochotnikach. Media podają, że akcja jest prowadzona na szeroką skalę. Badacze są na tak dobrej drodze, że podpisano już 10 kontraktów na produkcję i dostawę szczepionki na koronawirusa.

Szczepionka będzie dostępna już niedługo?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Z pewnością pod względem stopnia zaawansowania, etapu, na którym się znajdują, są chyba wiodącym kandydatem. Jest więc możliwe, że wyniki zostaną osiągnięte dość wcześnie. [...] Sądzę, że AstraZeneca ma obecnie bardziej globalny zasięg, jeśli chodzi o to, gdzie robią i planują testy szczepionki - tłumaczyła przedstawicielka WHO, Soumya Swaminathan, w rozmowie z agencją Reutera.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje gwiazda disco polo
2. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiec

Tuż za koncernem AstraZeneca plasuje się amerykańska firma Moderna, która pracuje nad własną wersją szczepionki. Jednak to brytyjsko-szwedzki zespół osiąga najlepsze wyniki i tempo badań. WHO stara się, aby lek był ogólnodostępny jak najszybciej. Media donoszą, że naukowcy chcieliby, aby do II kwartału przyszłego roku każdy mógł skorzystać ze szczepionki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
  2. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości
  3. W ostatniej chwili przedłużono zakaz aż do końca lipca. Decyzja zaboli wielu Polaków
  4. Właśnie wprowadzono ostrzeżenia najwyższego stopnia. Porażające informacje dla wielu Polaków
  5. Pilny komunikat ministra edukacji. Rodzice nie będą zadowoleni, zaskakująca decyzja
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Setki zatruć i śmiertelne przypadki

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News