Będą masowe szczepienia w związku z koronawirusem? Ministerstwo zdrowia wyjaśnia

Będą masowe szczepienia w związku z koronawirusem? Ministerstwo zdrowia wyjaśnia Źródło: pxhere

Szczepienia na koronawirusa będą odbywać się masowo? W sieci pojawiła się nowa wiadomość odnośnie do walki z wirusem. Ministerstwo Zdrowia natychmiast pospieszyło z wyjaśnieniami, jak faktycznie wygląda sprawa. Okazało się, że Polacy ponownie wprowadzani są w błąd.

Szczepienia, jako efektywna walka z koronawirusem już niedługo obejmą każdego? Najnowsze doniesienia, pochodzące z wątpliwych źródeł, szybko okrążyły sieć. Ministerstwo Zdrowia spieszy z wyjaśnieniami. Dokładnie wiadomo, jak wygląda sprawa szczepienia przeciw koronawirusie. 

Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?

Sytuacja, w której znalazł się świat, sprawia, że w sieci nieustannie pojawiają się doniesienia. Przytłaczająca większość, przekazuje smutne wiadomości odnośnie zachorowań i zgonów. Jednak, jak naprawdę wygląda praca nad szczepionką przeciwko wirusowi?

W sieci już od dawna krąży wiadomość, że szczepionki na koronawirusa są przygotowane. Niestety jest to jeden z najczęściej powtarzanych fake newsów. Prace nad szczepionką trwają, ale w żadnym przypadku preparaty nie są jeszcze gotowe. Wszyscy czekają, by pojawiły się one, jak najszybciej, jednak oficjalne źródła przekazują, że szczepionka może być gotowa dopiero w połowie przyszłego roku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia składa wyjaśnienia ws. szczepienia na koronawirusa

Temat szczepienia szybko pojawił się w mediach. Polacy zaczęli się zastanawiać, czy jest to prawda czy kolejna fałszywa wiadomość. Kolejny raz Ministerstwo Zdrowia musiało wydać oficjalny komunikat. 

- Kolejny FAKE NEWS! Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z #koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach #MZ i #KPRM - pojawiło się oficjalne oświadczenie na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy myślą, że koronawirus zabija tylko starszych. Najmłodsza ofiara jest w bardzo ciężkim stanie

2. Co z wypłatami 500 plus? Premier zabrał głos, już wszystko jasne

W obecnej sytuacji kiedy każda wiadomość o koronawirusie pojawia się w mediach, trzeba wziąć pod uwagę, że mogą być to fake newsy. Nieustannie przypominamy, by opierać się tylko sprawdzonych wiadomościach, które pochodzą z rzetelnych źródeł. Powielanie nieprawidłowych informacji może prowadzić do wywoływania paniki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Genialny pomysł na wykorzystanie warzyw i mięsa z rosołu. Domownicy będą wdzięczni
  4. Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin
  5. Dramatyczna sytuacja Polaków za granicą. Czeka ich ciężki czas
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News