Zdecydowali się uśpić szczeniaka. Zrobili zastrzyki, ale zwierzę przeżyło, finał historii jest niezwykły

Zdecydowali się uśpić szczeniaka. Zrobili zastrzyki, ale zwierzę przeżyło, finał historii jest niezwykły Źródło: screen/funzoo/

Szczeniaki, które trafiają do schroniska, często już na starcie mają niewielkie szanse na znalezienie domu. Weterynarz wiedział, że nowy psiak, który znalazł się w placówce, najprawdopodobniej doświadczy takiego problemu. Zdecydował się na ostateczny krok.

Szczeniaki to dla wielu najrozkoszniejsze zwierzątka na świecie. Nie sposób dziwić się takiemu stwierdzeniu, bowiem małe, puszyste, szczęśliwe i biegające na krótkich łapkach psiaki to z całą pewnością ujmujący widok. Osoby, które na co dzień pracują w schroniskach, gdzie młodych psiaków trafia najwięcej, często muszą pilnować, by nie dać się ponieść emocjom na przykład, gdy zwierzak musi zostać uśpiony. W tym przypadku było podobnie. Lekarz z zimną krwią zadecydował, że czworonóg musi odejść. Nie mógł uwierzyć, gdy zobaczył co stało się chwilę później. 

Inne szczeniaki zajęły jego miejsce? Zdecydowali o uśpieniu kolejnego pieska 

Gdy 8-miesięczny Rudolph trafił do schroniska, mógł spędzić tam kilka dni, a nawet kilka miesięcy. Szybko okazało się, że w placówce nie ma miejsca dla nowego czworonoga. Weterynarze wiedzieli, że mogą poczekać, aż ktoś będzie chciał go przygarnąć, jednak mieli też świadomość, że proces adopcji może trwać w nieskończoność, a zwierzaków w schronisku jest już zbyt dużo. 

Nie zastanawiając się dłużej, zadecydowano o uśpieniu szczeniaka. Lekarz zabrał Rudolpha do gabinetu, gdzie miał zamiar dokonać eutanazji. Układając psiaka na stole podał mu jeden zastrzyk i niemalże od razu - drugi. Weterynarz wyszedł na chwilę z pomieszczenia, a gdy wrócił, nie mógł uwierzyć własnym oczom. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nowe życie dla czworonoga 

- Nigdy w życiu nie zdarzyło mi się coś takiego. Zastrzyk w ogóle na niego nie zadziałał. To wyglądało tak, jakby we wszystko wkroczył Bóg. Tak miało być, a ja wiedziałem, że nie podam temu pieskowi zastrzyku ponownie - powiedział lekarz. 

Specjalista zadecydował wówczas, że zgłosi sprawę organizacji Kings Harvest Pet Rescue, która zajmuje się biednymi zwierzakami. Wolontariusze błyskawicznie zabrali Rudolpha i rozpoczęli poszukiwania jego nowego domu. Ku ich zdziwieniu, już kilka dni później znalazł się ktoś, kto z wielką przyjemnością przygarnął psiaka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie
2. Nie żyje legendarny artysta. Żegnają go największe gwiazdy. Miał 74 lata

- Gdy zobaczyłem Rudolpha, od razu wiedziałem, że on musi być członkiem mojej rodziny. Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia. On wiele przeszedł, ale teraz w końcu jest szczęśliwy i bezpieczny. Zrobię wszystko, aby czuł się w moim domu jak najlepiej. To cudowny pies - powiedział nowy właściciel. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: funzoo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News