Szczęki opadają, znaleźli szczeniaka sprzed 18 tysięcy lat. Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Szczęki opadają, znaleźli szczeniaka sprzed 18 tysięcy lat. Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach Źródło: Twitter/Centre for Palaeogenetics

Szczeniak, którego odkryli naukowcy, zachował się dzięki mroźnym temperaturom, jakie panują na Syberii. Dzięki temu wygląda niemal tak, jak wtedy, gdy umarł. To niesamowite odkrycie, które może dużo powiedzieć o historii gatunku oraz o życiu psów u boku człowieka.

Szczeniak został odnaleziony przez ekipę naukowców ze Szwecji. Wciąż trwają badania, które mają na celu ustalenie, czy jeszcze zalicza się do wilków, czy już do psów. Odpowiedź na to pytanie może rozjaśnić bardzo wiele spraw, między innymi to, jak wyglądał proces udomowienia psów na terenie Eurazji.

Szczeniak mógł być wilkiem lub już psem domowym

Odkrycie szwedzkich naukowców pozwala również dokładnie zobaczyć, jak 18 tysięcy lat temu wyglądały dobrze nam znane zwierzęta. Chociaż nieco się zmieniły, szczeniak wciąż przypomina domowego pupila. Zmarłe zwierzę zostało idealnie zachowane dzięki temu, że znajdowało się na terenie syberyjskiej zmarzliny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Syberia to prawdziwa kopalnia tego typu ciekawostek, a prowadzone tam badania przynoszą coraz to nowe efekty. Dzięki panującym tam temperaturom oraz temu, że jeszcze do niedawna większość ekip naukowych nie miała środków, aby przetrwać panujące tam warunki, większość znalezisk na tym terenie jest zupełnie nienaruszona.

Syberia to raj dla paleontologów

Daje to naukowcom spore pole do manewru - w przypadku tak dobrze zachowanych ciał zwierząt, mogą pozwolić sobie na przykład na testy DNA, a nie na mozolną klasyfikację zwierzęcia na podstawie kości czy innych tego typu poszlak. To o wiele bardziej dokładne metody i dzięki nim można poznać wiele więcej szczegółów dotyczących znalezionych szczątków.

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe

2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Ostatnim takim fascynującym znaleziskiem oprócz wyżej wspomnianego szczenięcia była głowa wilka sprzed 40 tys. lat. Odkrycia dokonał poszukiwacz kłów mamutów - jak się jednak okazuje, to nie one są jedynym ciekawym dla naukowców obiektem na tych terenach. Dzięki zmianom klimatycznym tereny te stają się coraz bardziej dostępne, tak jak było niegdyś, zanim zapanował tam pozornie wieczny lód.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaniepokojeni goście zgłosili, że z pokoju obok dochodzą dziwne dźwięki. Gdy pracownik zajrzał do środka niemal zemdlał
  2. Genialny przepis na rosół po staropolsku według sekretnej receptury naszych babć. Zawiera sekretny składnik, dzięki niemu smak jest rewelacyjny
  3. Dziecko pomagało pochować zamordowanego tatę. Nagle powiedziało jedno słowo, które ścięło z nóg wszystkich żałobników
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe  
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News