Suczka oraz jej 9 szczeniąt cudem uniknęły śmierci. Zostały zaklejone w kartonie i porzucone

Suczka oraz jej 9 szczeniąt cudem uniknęły śmierci. Zostały zaklejone w kartonie i porzucone

Szczeniak, jego rodzeństwo i matka byli wystawieni na wielkie niebezpieczeństwo. Psięta zostały w bestialski sposób porzucone poprzez zostawienie w kartonie bez jedzenia i wody, a na dodatek zaklejone tak, by nie mogły uciec. Jedynie przypadkowa reakcja człowieka uratowały je od wyjątkowo dramatycznej śmierci.

Nie jeden szczeniak, a aż 9 małych piesków wraz z mamą zostało skazanych na pewną śmierć. Jeden z właścicieli suczki o imieniu Casey widocznie nie wiedział co zrobić ze swoim zwierzęciem, gdy te urodziło, więc zdecydował się na brutalny i całkowicie przerażający gest. Niewiadomy sprawca zamknął suczkę wraz z dziećmi w kartonie, który szczelnie okleił i zostawił na jednej z dróg. Gdyby nie reakcja przypadkowego przechodnia, zaintrygowanego paczką, psiaki zmarłyby wyjątkowo drastyczną śmiercią

Niejeden szczeniak mógł zginąć. Przerażająca opowieść mamy i jej dzieci

Do opisywanych zdarzeń doszło w Kanadzie. Jeden z mieszkańców państwa przechadzając się po swojej okolicy, znalazł dziwnie wyglądający pakunek. Mężczyzna, myśląc, że przesyłka wypadła jakiemuś kurierowi podniósł pudełko, z którego rozległo się skamlenie. Gdy Kanadyjczyk otworzył paczkę przeraził się - w środku znajdowała się wycieńczona suczka wraz z dziewięciorgiem swojego potomstwa.

- Ten karton był zamknięty i zaklejony – psiaki nie miały więc jakichkolwiek szans na ucieczkę. Całe szczęście, że w porę je znalazłem. Inaczej wszystkie mogłoby umrzeć – przyznał mężczyzna, który odnalazł pudełko.

Od razu udał się ze swoim znaleziskiem wprost do kliniki weterynaryjnej, gdzie odratowano maleństwa i suczkę.

- Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla porzucenia zwierząt w taki sposób. Przecież ten człowiek skazał te pieski na pewną śmierć. Porzucanie zwierząt jest niezgodne z prawem, a sprawcy mogą być za takie przestępstwo ścigani – przyznała Lorie Chortyk z Brytyjskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Casey opiekuje się psiakami

Mimo tak traumatycznych wydarzeń suczka nie porzuciła szczeniąt i rozczula pracowników swoim przywiązaniem do maluchów. Dla pieskiej rodziny wyszukiwany jest obecnie dom, w którym zarówno suczka, jak i jej dzieci odnajdą spokój po tak traumatycznych wydarzeniach.

Niestety na ten moment nie było dostępnych żadnych rodzin zastępczych, które mogłyby zająć się tą rodzinką. Casey i jej szczeniaki zostały więc przeniesione do oddziału BC SPCA Quesnel and District. Na miejscu personel objął czworonogi fachową opieką, a także zapewnił im komfort. [...] W stosunku do nas wciąż jest trochę zdenerwowana i nieśmiała, ale jesteśmy pewni, że z czasem wyjdzie ze swojej skorupy. Uważamy, że po wszystkim, co przeszła, to i tak radzi sobie bardzo dobrze - mówią opiekunowie pieskiej rodziny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat: Potworne podtopienia na wschodzie Polski. Ewakuowano kilkanaście osób, to dopiero początek
  2. Lidl podsłuchuje swoich klientów w ich domach?! Niepokojące odkrycie konsumentów, marka musi się tłumaczyć
  3. Na ciele martwej 14-latki znaleziono aż 50 różnych obrażeń. Makabrycznego morderstwa dokonali jej znajomi
  4. Oliwia Bieniuk pozuje do zdjęcia w odważnym stroju. Uwagę wszystkich przykuwa jeden szczegół

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News