Szczeniak po raz pierwszy zobaczył śnieg. Gdy właściciel zobaczył jego reakcję od razu sięgnął po kamerę

Szczeniak po raz pierwszy zobaczył śnieg. Gdy właściciel zobaczył jego reakcję od razu sięgnął po kamerę Źródło: Facebook / ABC News

Szczeniak, kiedy wyszedł na dwór, okazało się, że na zewnątrz jest zupełnie biało. Piesek, który nigdy wcześniej nie widział śniegu, sam nie wiedział, czy się bawić, czy uciekać. Reakcja tego malucha to najlepsze, co dziś zobaczycie.

Niejeden szczeniak, widząc po raz pierwszy śnieg, nie posiada się w radości. Pieski uwielbiają bawić się w śniegu i nurkować pod puchową pierzynką. Jednak reakcja tego rudego futrzaka zaskoczyła zarówno właściciela, jak i internautów. Nagrany filmik rozczula tysiące widzów na całym świecie. Pomimo tego, zanim wypuści się psiaka na śnieg, warto wiedzieć, jak sprawić, żeby jego zabawa była bezpieczna i jak uchronić go przed ewentualnym przeziębieniem.

Szczeniak na śniegu - czy to zdrowe?

Kiedy nadchodzi zima, warto wzbogacić pieski o środki pozwalające nabrać im większą odporność. Wystarczy podawanie im dwóch kapsułek tranu dziennie lub łyżki oleju lnianego. Weterynarze zalecają też regularne robienie przed zimą morfologii. Przy temperaturach większych niż -5 stopni, piesek nie powinien przebywać na zewnątrz dłużej niż 30-40 minut na raz i ten pobyt powinien być raczej czasem, biegania, szaleństwa i zabaw, niż powolnego spaceru. Warto pamiętać też o tym, że nasze czworonogi się przeziębiają. Ich największą zmorą w okresie jesienno-zimowym jest kaszel kennelowy. Dlatego należy unikać przemarzania psa i nie ustawiać jego legowiska w przeciągach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poduszki i łapki piesków wymagają specjalnej pielęgnacji

W okresie zimowym łapki i poduszki naszych towarzyszy powinniśmy smarować wazeliną lub maściami z jej domieszkami. Po powrocie ze spaceru zaleca się też umycie ich i staranne osuszenie ręcznikiem, aby w ten sposób zapobiec powstawaniu grzybicy. Warto pamiętać też o tym, że w okresie zimowym chodniki i ulice są posypywane solą, dlatego pozwólmy futrzakom bawić się raczej w lesie, na łąkach i we własnym ogrodzie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rozwiodła się z mężem, który bił ją i dzieci. 10 lat później dostaje list i zamiera

2. Tragedia w polskim mieście, nikt nie przeżył. Do dramatu miało dojść na moście

Jeśli zadbamy o naszego czworonoga i będzie zdrowy, na pewno ucieszy się z pierwszego śniegu tak jak ten rudy słodziak na poniższym nagraniu. 

https://www.facebook.com/ABCNews/videos/281640932773779/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  2. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"
  3. Drożdżowe pierogi z oszałamiającym farszem meksykańskim są prawdziwym hitem. Rodzina codziennie będzie o nie prosić
  4. Niezwykła sałatka świąteczna ze śledziem zniknie z talerzy w kilka sekund. Prosta i pyszna, zawsze będziesz ją robić na ważne okazje
  5. Znaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za tragedię w Ostrawie. Nigdy nie odpowie za swoją zbrodnię

Źródło: psy24.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News