Masz suche i zniszczone włosy? Popełniasz jeden podstawowy błąd podczas mycia głowy, niemal każda kobieta to robi

Masz suche i zniszczone włosy? Popełniasz jeden podstawowy błąd podczas mycia głowy, niemal każda kobieta to robi Źródło: unsplash.com/Erick Larregui

Szampon, nawet najbardziej luksusowy, nic nie da, jeśli myje się głowę w zły sposób. Mało kto wie, że popularne błędy mogą niszczyć i wysuszać włosy. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że codziennie powielają ten sam szkodliwy rytuał.

Szampon nawet pozbawiony szkodliwych składników, parabenów czy silikonów może niszczyć włosy. Nie tylko kosmetyk jest istotny, ale także technika mycia głowy. Choć mogłoby się wydawać, że to banalna czynność, istnieje wiele błędów, które można przy niej popełnić. Dotyczy to głównie kobiet o długich włosach, które nieświadomie niszczą je przez zwykłą niewiedzę. Jeśli mają suche, łamliwe włosy na pewno myją głowę właśnie w taki sposób.

Szampon nie wystarczy, ważna jest technika

Wiele kobiet uważa, że potrzebują dużej ilości szamponu, aby dokładnie umyć włosy. Nic bardziej mylnego - zazwyczaj wystarczy kropla wielkości śliwki, by kosmetyk zadziałał. Nakładanie naraz zbyt dużej ilości specyfiku może je przesuszać zwłaszcza na końcach. To także fatalne rozwiązanie dla osób o wrażliwej skórze, może bowiem dojść do podrażnień wrażliwej okolicy głowy. Fryzjerzy zawsze polecają używanie mniejszej ilości szamponu, ale za to dwa mycia. Pierwsze ma oczyścić włosy. a drugie nadać im miękkości i objętości.

Innym popularnym błędem jest mycie włosów przy pomijaniu skóry głowy. Powinno być na odwrót - to właśnie mycie u nasady powinno być priorytetem, gdyż to tam właśnie znajduje się najwięcej sebum i zanieczyszczeń. Warto zatem dokładnie masować głowę czubkami palców, nie pomijając żadnej jej części. Resztę włosów wystarczy delikatnie przeciągnąć dłonią ze spienionym kosmetykiem, a końcówki najlepiej pominąć - wystarczy im spłukanie. Dzięki temu włosy nie będą suche ani połamane.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dokładnie spłukuj szampon

Kolejnym ważnym krokiem jest płukanie włosów. Trzeba się upewnić, ze kosmetyk został dokładnie spłukany z włosów. Najlepiej zaczynać od tyłu głowy i stopniowo obficie polewać kolejne partie. Na koniec bardzo uważnie trzeba się zająć końcówkami, często bowiem właśnie tam osadza się najwięcej piany, która pozostawiona do zaschnięcia ma fatalny wpływ na kondycję włosów. Do końcowej fazy mycia głowy powinno się używać letniej lub chłodniej wody. Gorąca sprawi, że pootwierają się łuski włosów, przez co będą się one puszyć, stracą blask, a do tego będą podatne na uszkodzenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Mąż zaraz po ślubie przestał się odzywać do żony. Dopiero po 20 latach przemówił i wyjawił powód milczenia
2.
Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii

Najczęściej popełniany błąd to kładzenie się spać z mokrymi włosami. Kiedy ugniata się wilgotne włosy głową powstają na nich zagniecenia, które później przemieniają się w złamania. To główny powód rozdwojonych końcówek i trudnych do wyczesania kołtunów. Ponadto ciepła, wilgotna poduszka to idealne miejsce do rozwoju bakterii. Przed snem zawsze trzeba dokładnie wysuszyć głowę, a efekt od razu rzuci się w oczy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agata Duda nie będzie zadowolona. Kwaśniewska oceniła pierwszą damę i dyskretnie wbiła jej szpilę
  2. Urzędnicy obejrzą twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki
  3. Sąsiad zakradł się do jej łóżka i zgwałcił z zimną krwią. Nagranie ujawniło najgorsze
  4. Tuż przed śmiercią Anna Przybylska wyjawiła swoje największe marzenie. Wielki smutek
  5. Księża poniżyli właśnie wielu najuboższych Polaków. Nie udzielili pomocy bezdomnym i starszym, nikt z Kościoła nie raczył się pofatygować

źródło: Cosmopolitan

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News