Prof. Orłowski jest znanym ekonomistą. Doświadczenie zdobywał m.in. w Narodowej Radzie Rozwoju przy Lechu Kaczyńskim. Kiedy na antenie Polsat News przedstawiono mu wystawioną przez Mateusza Morawieckiego ocenę polskiej gospodarki, wybuchnął śmiechem.

Mateusz Morawiecki pozytywnie ocenia poczynania gospodarcze PiS-u, za których plan sam odpowiada. Nie wszyscy podzielają jego zdanie. Kiedy na antenie Polsat News obecny w studio prof. Orłowski usłyszał o wieszczonym przez ministra „rozkręcaniu się gospodarki”, nie mógł opanować emocji.

O boże.. Pani troszkę żartuje w tej chwili, rozumiem, było to sarkastycznie powiedziane, inwestycje się nie rozkręciły wcale — odpowiedział profesor, kiedy dziennikarka przedstawiła mu rewelacje Morawieckiego.

Reakcja profesora zaskakuje tym bardziej, że jest on znany z opanowanego i eleganckiego zachowania. W tym przypadku złapał się za głowę i nie dowierzał temu, co usłyszał.

Gospodarka rośnie, nie ma wątpliwości, ale żadnego przyspieszenia w gospodarce nie ma. Nawet jest niepokojące zakleszczenie się gospodarki w dość powolnym wzroście — tłumaczył prof. Orłowski.

https://www.facebook.com/polsatnewspl/videos/1845403012377588/

...

Zobacz również