Syryjski imigrant o Polsce: Mistrzyni wszechczasów w rasizmie, ksenofobii i białej supremacji

Syryjski imigrant o Polsce: Mistrzyni wszechczasów w rasizmie, ksenofobii i białej supremacji

Fares Alahmar, imigrant z Syrii, który studiował na Politechnice Warszawskiej, nie wystawił Polsce dobrej opinii. W długim wpisie w internecie określił Polskę jako najbardziej rasistowski naród świata, który jest wrogi wobec wszystkiego co inne. Fares podkreślił, że trzy lata spędzone w Polsce były najgorszym okresem jego życia.

Syryjczyk swój wpis zaczął bardzo mocnymi słowami o naszym kraju. Stwierdził, że Polska wiedzie prym w propagowaniu rasizmu i ksenofobii, a także określił ją jako "mistrza wszech czasów" w tej dziedzinie.

"Jeśli chodzi o rasizm najwyższego poziomu, trzeba oddać hołd mistrzowi wszech czasów w ksenofobii, nacjonalizmie i białej supremacji: Polsce".

Zdaniem Faresa nienawidzimy wszelkiej inności podejrzliwie i wrogo się do niej odnosząc. Jego zdaniem nienawidzimy nawet własnych sąsiadów. Niemcy mają dla nas być "centrum współczesnego nazizmu pod wodzą 'Fuhrer Merkel". Rosjanom nie wybaczamy nigdy, nawet wspólnie pijąc. Wypominać mamy im wszystkie starcia historyczne, mordy i katastrofę smoleńską.

Co do innych państw - Ukraińcom sprzedajemy broń, "by się pozabijali", Białorusinów nie lubimy, bo "to też Ruski", Szwedów za potop, a Litwinów za to, że hołd jej oddał Mickiewicz w polskiej epopei narodowej.

Według Faresa, rasizm to polska cecha narodowa. Nienawidzimy każdego przejawu inności. Absolwent politechniki odniósł się też do kryzysu imigracyjnego. Wyśmiał Polaków jako tych, którzy nie chcą słyszeć o imigrantach, a sami w swej przeszłości uciekali do innych krajów przed wojną.

Swoją relację Fares kończy słowami, w których wymienia źródła, na podstawie których napisał swój wywód. Jego zdaniem, cała wina leży po stronie "polskiego systemu edukacji".

"To moje relacja - po 3 latach studiów w stolicy, Warszawie. Wypływa z osobistych doświadczeń, historii przyjaciół, medialnego przekazu i tego, co sprawia, że jest tak źle, czyli polskiego systemu edukacji".

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: natemat.pl pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News