Syryjski chłopiec utonął. Ciocia dziecka: jego ojciec chciał nowe zęby

Syryjski chłopiec utonął. Ciocia dziecka: jego ojciec chciał nowe zęby Źródło: .

Zdjęcie martwego chłopca, którego znaleziono na tureckiej plaży obiegło sieć i w całej Europie ponownie rozpaliło dyskusje o przyjmowaniu uchodźców. Mówi się, że „wyraża ono więcej niż milion słów”. Okazuje się jednak, że ojciec małego Syryjczyka jechał do Europy, ponieważ liczył na nowe zęby. W związku z tym utonęła jego dwóch synów oraz ich matka. Fragment programu z telewizji Sky News można obejrzeć poniżej. 

O prawdziwych przyczynach tragicznej w skutkach podróży na wyspę Kos opowiedziała telewizji Sky News ciocia chłopca, która obecnie mieszka w Kanadzie. Kobieta przekonywała, że mężczyzna - Abdullah Kurdi - pragnął nowych zębów i miał nadzieje, że w Unii Europejskiej dostanie je za darmo, ponieważ uchodźcy mogą liczyć na pomoc medyczną. Syryjski chłopiec został znaleziony martwy, po tym jak próbował przeprawić się przez zaledwie kilkukilometrową cieśninę dzielącą tureckie wybrzeże od greckiej wyspy Kos. W trakcie tej samej przeprawy zatonęły dwie łodzie, przez co zginęło kilkanaście innych osób. Zapłakana kobieta ubolewała nad decyzją jaką podjęła rodzina. Niestety, mieszkająca w Kanadzie ciocia nie mogła pomóc Abdullahowi w zdobyciu nowych zębów ze względów technicznych. Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

https://www.youtube.com/watch?v=QZUuoaq1MLM Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News