Polityk antyimigranckiej, znanej ze skrajnie antypolskich kampanii, partii NPD, Stefan Jagsch, został uratowany przez syryjskich uchodźców, po tym jak mocno ucierpiał w bardzo groźnym wypadku samochodowym. Niemiec ma połamane obie nogi.

Do wypadku doszło w okolicach Frankfurtu. 29-letni polityk partii NPD wjechał swoim samochodem w stojące przy drodze drzewo. Nieopodal znajdowało się dwóch uchodźców z Syrii, którzy pośpieszyli mężczyźnie na ratunek. Wyciągnęli go z samochodu i udzielili pierwszej pomocy.

Informacja obiegła światowe media i nie pozostała bez komentarza ze strony przedstawicieli partii NPD. Jej regionalny reprezentant Jean Fiedler pochwalił zachowanie uchodźców.

– Zachowanie Syryjczyków było godnym pochwały odruchem ludzkim – mówił.

Partia NPD znana jest z bardzo negatywnego nastawienia do wszelkich imigrantów. Obecnie ostrze ich krytyki skierowane jest w stronę uchodźców, aczkolwiek wcześniej dostawało się przede wszystkim Turkom i Polakom. Politycy NPD zrównywali Polaków z kryminalistami, twierdzili, że przybysze znad Wisły kradną, pobierają zasiłki i zabierają Niemcom pracę. Zanim rozpoczął się kryzys imigrancki, niemieccy nacjonaliści rozpowszechniali informacje, jakoby Polacy śmierdzieli i byli dla kraju jedynie problemem. Polskich imigrantów obarczano winą za wszelkie kłopoty regionów.

Głośne były przede wszystkim incydenty takie jak podpalenie przez polityka NPD Maika Schneidera polskiego samochodu czy kampania „zatrzymać polską inwazję”.

źródło: wprost, Independent

Zobacz również