W przeszłości informowaliśmy o przestępstwach, w tym gwałtach, których dopuszczali się uchodźcy. Na szczęście, tym razem możemy przekazać, że dwójka Syryjczyków z greckiego obozu dla uchodźców, obroniła 7-letnią dziewczynkę przed gwałtem.

Syryjczycy Mohammed al-Mulhem i Dldar Sedo, znajdujący się w greckim obozie w Idomeni, usłyszeli krzyk i wołanie o pomoc. Gdy dobiegli na miejsce, zauważyli imigranta z Afganistanu, który próbował rozebrać i zgwałcić 7-letnią dziewczynkę również przebywającą w obozie.

Cała akcja miała miejsce między toaletami. Syryjczycy dopadli gwałciciela, gdy zdejmował z dziewczynki spodnie. Nie omieszkali mu przyłożyć, a następnie przekazać policji.

– Próbował się do niej dobrać za toaletami. Wtedy ona zaczęła krzyczeć. Kiedy dobiegliśmy widzieliśmy jak próbował ściągnąć z niej spodnie i koszulkę. Złapałem go zacząłem go kopać. (…) Ludzie chcieli go zabić, ale my powiedzieliśmy, że nie jesteśmy od tego. Jesteśmy z cywilizowanego kraju i zabraliśmy go na policję – relacjonowali Syryjczycy.

źródło: RMF FM 

...

Zobacz również