Syn Szydło zniknął, parafianie nie wiedzą co się stało. Ksiądz Isakowicz: Musi ujawnić prawdę

Syn Szydło zniknął, parafianie nie wiedzą co się stało. Ksiądz Isakowicz: Musi ujawnić prawdę Źródło: YouTube/Oświęcim Online

Syn Szydło miał rozpocząć pracę w parafii w Oświęcimiu. Jak na razie jednak młody duchowny "zaginął w akcji". Wierni nie wiedzą, jaki los czeka ich kościół, a ksiądz Isakowicz-Zaleski nawołuje do ujawnienia powodów, dla których Tymoteusz Szydło nie wywiązuje się z obowiązków.

Syn Szydło nie pojawił się w parafii, w której miał pełnić posługę. Parafianie nie mają pojęcia, gdzie jest ich nowy duszpasterz i nikt nie spieszy im się tego wyjaśnić. Tajemniczą sprawę komentuje ks. Isakowicz - Zaleski - woła o jaśniejszą komunikację z wiernymi i o wyjaśnienie sprawy przez kurię. Tymoteusz Szydło przyjął święcenia kapłańskie dwa lata temu, a była premier z ramienia PiS nie ukrywała, że było to dla niej dużym powodem do dumy. Teraz jednak zdaje się, że pojawiły się pierwsze problemy.

Syn Szydło rezygnuje ze służby duszpasterskiej w swojej nowej parafii w Oświęcimiu?

Ksiądz Tymoteusz Szydło przez ostatnie dwa lata pełnił posługę w parafii w Buczkowicach nieopodal Żywca. Miał zostać skierowany do nowej parafii w Oświęcimiu, ale jak na razie słuch o nim zaginął. Na stronie parafii w Buczkowicach widnieje informacja, że ksiądz od 24 sierpnia jest na bezterminowym urlopie. Wierni nie wiedzą, jaki los czeka ich parafię.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ks. Isakowicz - Zaleski ma jednak remedium na ten problem. Ksiądz uważa, że młody duchowny powinien publicznie oznajmić, co stoi za tak długą nieobecnością.

- Święcenia kapłańskie odbywają się publicznie, więc każdy człowiek kościoła katolickiego ma prawo też wiedzieć, dlaczego dany ksiądz zostawił parafię. Uważam, że w przypadku urlopu ks. Szydło, powinno się wyjaśnić całą sprawę. Powinna to zrobić kuria jak i ks. Tymoteusz - oznajmił ksiądz Isakowicz - Zaleski.

Sprawy nie ułatwia fakt, że nikt do końca nie wie, co stało się z młodym księdzem, a podejrzeń jest multum: od kryzysu wiary, poprzez zakazany romans, aż po ciążę ukochanej. Mimo tego, bardziej doświadczony duchowny pozostaje dobrej myśli .

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

- Powodów może być bardzo wiele. Nie ma co ukrywać, bo są też np. ludzie młodzi, którzy przechodzą załamanie, depresję… Ja młodemu księdzu życzę jak najlepiej. I jeśli nawet ma problemy, to zawsze jest sytuacja do wyjaśnienia i wtedy to jest czytelne - powiedział mediom ksiądz Isakowicz - Zaleski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

źródło: super express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News