Syn SS-mana grozi Magdzie Ogórek! Jest przerażona

Syn SS-mana grozi Magdzie Ogórek! Jest przerażona

Magdalena Ogórek od czasu zmiany opcji politycznej słynie ze swojej narracji historycznej. Dawna kandydatka na urząd prezydenta RP, a dziś prezenterka TVP na każdym kroku podkreśla m.in., że nazizm nie był pozbawiony narodowości, oraz że obozy koncentracyjne na terenie naszego kraju nie mają nic wspólnego z polskim państwem. Teraz w racji napisanej przez siebie książki otrzymuje sądowe groźby od syna znanego SS-manna.

Prowadząca "Studio Polska" wydała niedawno książkę pod tytułem "Lista Wächtera. Nazista, który okradł Kraków", w której opowiada o SS-mannie Otto von Wächterze, odpowiedzialnego za masowe mordy, deportacje i rabowanie dzieł sztuki podczas II wojny światowej. ZOBACZ TAKŻE: Ogórek w FURII jak nigdy! Piekielny atak na „mercedesy rezydentów” W celu jej napisania zawiązała, zdaje się, bliską znajomość z synem przestępcy, Horstem. Austriak czuje się oszukany i utrzymuje, że jego ojciec był "dobrym nazistą". Na co innego mają jednak wskazywać źródła historyczne. Teraz zamierza procesować się z dawną polityk. Według niego dziennikarka bezprawnie wykorzystała także zdjęcia wnętrz, do których nie miała prawa. - Nie sądziłem, że Magdalena w taki sposób wykorzysta naszą przyjaźń. Wszystko, co Ogórek pisze o moich rodzicach to wymysły - argumentuje Horst Wächter. ZOBACZ TAKŻE: Ogórek spotkała się z 94-letnim SS-manem (video)

Syn zbrodniarza grozi Ogórek

Potomek SS-manna, który deportował m.in. 68 tys. krakowskich Żydów, zapowiada skierowanie sprawy na drogę sądową, która doprowadzić ma do zakazu sprzedaży wspomnianego wydawnictwa. ZOBACZ TAKŻE: To wstrząśnie Polską! Zbrodnie zakonnic z Zabrza trafią na… Przerażona wizją procesu Magdalena Ogórek wydała już oświadczenie w sprawie. Opublikowała je na Twitterze, na którym poskarżyła się, że książka sabotowana jest także przez część polskich mediów oraz serwis YouTube, który zablokował jej wieczór autorski. ZOBACZ TAKŻE: PiS w końcu się doigrał! Amerykanie pozywają Polskę źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News