ulotkawyborcza
ulotka wyborcza Karola Tchórzewskiego fot. karol.tchorzewski.pl
Wiadomości Pikio - 25 Lutego 2016

Syn ministra energii dostał posadę prezesa Przedsiębiorstwa Energetycznego

Jak donosi RMF24, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzowskiego został prezesem siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego. Syn polityka tak jak ojciec jest związany politycznie z Prawem i Sprawiedliwością. 

Karol Tchórzewski, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzowskiego objął posadę prezesa Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. Nowy szef przedsiębiorstwa oprócz rodzinnych powiązań z ministrem w rządzie PiS jest także aktywnym działaczem formacji Kaczyńskiego - w wyborach samorządowych startował do Sejmiku Wojewódzkiego z pierwszej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Duży wpływ na nominację syna ministra na prezesa Przedsiębiorstwa Energetycznego - jak sugeruje RMF24 - miał mieć prezydent Siedlec, który prywatnie jest bardzo dobrym znajomym ojca Karola Tchórzewskiego.

- Kandydat ma szereg plusów, przede wszystkim od kilku lat jest w spółce, ma przygotowanie zawodowe, bo ma egzamin państwowy rad nadzorczych, jest młody, dynamiczny. Oczywiście trzeba patrzeć na to, że musi to być ktoś z obozu politycznego, wtedy jest bardziej zdopingowany do pracy na rzecz ludzi przekonuje Sławomir Marchel, szef rady nadzorczej PEC Siedlce.

Jak również informuje RMF24, Karol Tchórzewski jest także członkiem rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach.

To zresztą nie pierwsze przypadki kontrowersyjnych nominacji. Jak informują regionalne media z całej Polski, państwowe spółki są obsadzane nie tylko przez działaczy ale także przez rodziny polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Między innymi w Łodzi stanowisko dyrektora w Urzędzie Kontroli Skarbowej objął Tomasz Waszczykowski, brat ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Także w Radzie Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego przewodniczącym został 25-letni syn Janusza Kurtyki, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: rmf24 / metrocafe / pec-siedlce / infosiedlce
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News