9-letni chłopczyk poprosił mamę o okropną rzecz. Chciał popełnić samobójstwo, bo był prześladowany w szkole

9-letni chłopczyk poprosił mamę o okropną rzecz. Chciał popełnić samobójstwo, bo był prześladowany w szkole Źródło: .

Widząc jak cierpi jej syn, kobieta postanowiła opublikować to nagranie w sieci. Matka chłopca zwraca uwagę na ogromny problem, jaki panuje w społeczeństwie.

Matka chłopca udostępniła w sieci nagranie, na którym jej syn mówi, że chciałby umrzeć. W ten sposób kobieta chciała naświetlić wielki problem, jaki wciąż tkwi w społeczeństwie.

Rodzice, których syn lub córka byli kiedykolwiek prześladowani w szkole, dobrze wiedzą, że tego problemu nie da się tak łatwo rozwiązać. Zwłaszcza że czasem nie widać fizycznych śladów znęcania się nad dziećmi. Przemoc psychiczna jest równie groźna, jak przemoc fizyczna. Jednorazowe spotkanie z prześladowcami zazwyczaj nie pomaga, ich rodzice albo nie reagują, albo sami nie potrafią sobie poradzić z tym problemem. Dlatego ta kobieta postanowiła pokazać wszystkim, do jakiego stanu został doprowadzony jej syn.

Prześladowany syn mówi, że chciałby umrzeć

Widząc, jak jej syn po raz kolejny przechodzi ten sam dramat, Yarraka postanowiła nagrać wideo i wykorzystać jako narzędzie do uświadamiania społeczeństwa. Quaden Bayles to 9-latek, cierpiący na rzadką i poważną chorobę genetyczną - achondroplazję. Schorzenie to potocznie nazywane jest karłowatością. Z racji swojego bardzo niskiego wzrostu, chłopiec jest często wyśmiewany i poniżany przez rówieśników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Yarraka nagrała wideo, na którym jej chory syn przyznaje, że ma już dość takiego traktowania. Dziecko jest zalane łzami i twierdzi, że wolałoby umrzeć, zamiast znosić dalsze upokorzenia. Jego matka opublikowała nagranie, aby zwrócić uwagę społeczeństwa, na problem, który wciąż pojawia się w szkołach. Dzieci, które w jakiś sposób odstają od normy, często są prześladowane i odrzucane. Powody są różne, najczęściej dotyczą wyglądu. Dlatego dzieci uczniowie są dyskryminowani ze względu na pochodzenie oraz choroby. Wśród młodzieży ofiarami padają również ci, którzy należą do mniejszości seksualnych.

- Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że taki jest efekt zastraszania - powiedziała matka chłopca - wystarczy jedna chwila i zastanawiasz się, dlaczego dzieci się zabijają.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili. Nie żyje polityk PiS

2. Zapytała mamę o biologicznego ojca. W odpowiedzi dostała pudełko i poznała straszą prawdę

Matka chorego syna ma rację. Samobójstwa wśród nieletnich to problem, który nie tylko wciąż się pojawia, ale także staje się coraz częstszy. W odpowiedzi na wideo, swoje poparcie dla Quadena wyraziło setki osób. Wśród nich znalazł się nawet popularny aktor - Hugh Jackman. Aktor napisał: "masz we mnie przyjaciela".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ratownik medyczny zaatakowany przez psa. Pilny apel do właścicieli czworonogów
  2. Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie podda
  3. Byczki są o wiele lepsze niż tradycyjne pierogi. Sekret tkwi w cieście, nie zgadniecie, z czego jest zrobione
  4. Z solniczki i pieprzniczki ledwo się sypie? Prosty trik sprawi, że zapomnisz o problemie raz na zawsze
  5. Chyba każdy się zastanawiał, po co jest kieszonka w damskich majtkach. Jej zadanie jest zadziwiające
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News