Jest komentarz kurii ws. syna Beaty Szydło. Już niedługo ujawnią całą prawdę

Jest komentarz kurii ws. syna Beaty Szydło. Już niedługo ujawnią całą prawdę Źródło: youtube.com

Syn Beaty Szydło wydał ważne oświadczenie, które jest jednocześnie przerwaniem uporczywego kilkumiesięcznego milczenia. Do tej pory Tymoteusz Szydło kontaktował się z mediami tylko za pomocą prawnika, dziś stanął z przykrymi wydarzeniami twarzą w twarz.

Syn byłej premier wydał oświadczenie, w którym odniósł się do wydarzeń w ostatnich kilku miesiącach. Już wiadomo, dlaczego nie został na wyznaczonej parafii, dowiedzieliśmy się także, jakie podjął dalsze kroki.

Syn Beaty Szydło przyznał się do kryzysu wiary w ostatnich miesiącach. Musi zrobić tylko jedno

Całe zamieszanie zaczęło się od tego, że świeżo wyświęcony Tymoteusz Szydło miał trafić z parafii w Buczkowicach do parafii Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. W tej drugiej nigdy go nie widziano. Proboszcz zdradził jedynie, że syn Beaty Szydło wziął bezterminowy urlop i nie ma z nim większego kontaktu. Pojawiły się też plotki, jakoby ksiądz został ojcem, jednak pełnomocnik temu zaprzeczył.

- W ostatnich miesiącach przeżywałem głęboki kryzys wiary i powołania. Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego. Po głębszym namyśle postanowiłem jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i poprosiłem o kilka miesięcy urlopu, by poukładać swoje życie duchowe. Uznałem, że będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych, wobec których zawsze starałem się sprawować posługę szczerze i z przekonaniem - wyjaśnił syn Beaty Szydło i dodał, że nie pozostało mu nic innego, niż złożyć prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

Kuria skomentowała oświadczenie Tymoteusza Szydło bardzo krótko

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Potwierdzam, że wniosek ks. Tymoteusza Szydło do nas wpłynął - udzielił komentarza Wirtualnej Polsce ksiądz Mateusz Kierczak, rzecznik diecezji bielsko-żywieckiej. Bezpośredni przełożeni Tymoteusza Szydło związani z kurią udzielą niedługo więcej informacji na temat całej sytuacji i rozwiązania problemu.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
2. Piotr Polk zalewa się łzami. Ujawniono niewyobrażalnie posępne kulisy małżeństwa

Porzucenie stanu kościelnego zajmuje od kilku miesięcy do nawet kilkunastu lat. Kiedy ksiądz składa prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego, musi ją złożyć z pomocą biskupa diecezjalnego do Kongregacji Nauki Wiary. Po tym kroku przełożony musi wysłać 2 listy, w których namawia do pozostania w stanie duchownym. Jeśli zdecydowany na rezygnację z kapłaństwa ksiądz na nie nie odpowie, wszystkie dokumenty wysyłane są do Watykanu. Tam zostaje podjęta ostateczna decyzja i kończy się cały proces.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  2. Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientów
  3. Nie żyje 14-letnia gwiazda. Chłopiec zagrał w słynnym serialu
  4. Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w centrum Polski
  5. Przełomowe informacje, Agnieszka Woźniak Starak przerywa milczenie. Zrobiła relacje na żywo

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News