Rodzice myśleli, że dziecko ma zwykłego wirusa. Okazało się, że niszczy je rzadki nowotwór, "mogliśmy zobaczyć raka w jego całym ciele"

Rodzice myśleli, że dziecko ma zwykłego wirusa. Okazało się, że niszczy je rzadki nowotwór, "mogliśmy zobaczyć raka w jego całym ciele" Źródło: facebook.com/ricky.weatherley/

Syn miał być tylko zakażony zwykłym wirusem, którego miał zwalczyć lekami. Rodzice byli spokojni o jego zdrowie. Jednak kiedy objawy nie ustępowały, a wręcz stawały się coraz bardziej uciążliwe, postanowili jeszcze raz przebadać dziecko. Diagnoza była bezlitosna.

Syn wraz z rodzicami przez długi czas żył w strachu. Gdy tylko rodzina dowiedziała się, co podejrzewają lekarze, nie wiedzieli jak mogą pomóc swojemu dziecku. Całą nadzieję ulokowali w młodym i silnym organizmie pociechy. 5-latek miał komórki nowotworowe rozsiane po całym ciele.

Syn wcale nie walczył z wirusem. Rodzice usłyszeli o agresywnym nowotworze

Alice Phillips i Ricky Wetherley zaniepokoili się, kiedy ich mały 5-latek coraz częściej uskarżał się na ból w nogach. Rodzice sądzili, że to wirus i szybko mu przejdzie, jednak kiedy odmówił wyczekiwanej wyprawy do wesołego miasteczka domyślili się, że ból był nie do zniesienia. Badania wykonane w szpitalu ukazały okrutną prawdę - Freddy miał w brzuchu duży nowotwór i zlecono dodatkowe analizy.

Lekarze w szpitalu Great Ormond Street zdiagnozowali, że 5-latek choruje na neuroblastomę. To najpopularniejszy nowotwór wśród dzieci oraz jeden z najtrudniejszych do zdiagnozowania. Do zachorowania dochodzi przez zaburzenia w kształtowaniu układu nerwowego, które tworzą się już w łonie matki. Rak daje o sobie znać dopiero po pewnym czasie i w 80% atakuje jamę brzuszną, nie wykluczając przerzutów na inne organy.

5-latek zaskoczył lekarzy, którzy realnie ocenili szanse na przeżycie na niezbyt wysokie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze nie polepszyli sprawy. Powiedzieli załamanym rodzicom, że dosłownie "nowotwór panoszy się od nosa, po kolana". Całe ciało chłopca jest pełne komórek nowotworowych, które można zwalczyć między innymi chemioterapią. Szanse przeżycia przy tak agresywnej chorobie były niewielkie.

- Mogliśmy zobaczyć raka w jego całym ciele. Wydawało się, że nie ma szans na to, że przeżyje. A jednak świetnie sobie poradził i udało mu się wyzdrowieć. Jesteśmy z niego bardzo dumni - mówią po wszystkim spokojni już rodzice.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Freddy przez 70 dni był poddawany chemioterapii, a święta musiał spędzić w szpitalu. W tym terminie przeszczepiono mu bowiem komórki macierzyste i musiał bardzo na siebie uważać. W lutym tego roku 5-latek został także poddany operacji wycięcia nowotworu, a najświeższe badania z maja wskazują na to, że minęło wszystko to, co złe. Miał ogromne wsparcie rodziców oraz swojej 2-letniej siostry, Freyi. Lekarze również byli zaskoczeni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

Źródło: Newsner

Następny artykuł