Był z nami od zawsze. Niestety, dzisiaj zmarł

Był z nami od zawsze. Niestety, dzisiaj zmarł Źródło: pikio

Syn zmarł na wiele lat przed swoim ojcem - jednym z najstarszych ludzi świata. Media poinformowały o śmierci ponad stuletniego mieszkańca Wielkiej Brytanii, który pod koniec życia inspirował tysiące swoim niespotykanym podejściem do życia. Tryskający humorem, a także optymizmem staruszek był znany w całej Europie. Wszyscy chcieli poznać sekret jego długowieczności. Wyznał go w jednym z udzielonych przez siebie wywiadów.

Syn pracował przez wiele lat ze swoim ojcem na roli. Wkrótce jednak zmarł, co zupełnie zdruzgotało jego najbliższych. Ojciec był przekonany, że syn będzie żył dłużej od niego. Dopiero potem okazało się, jak bardzo się pomylił.

Tata mężczyzny, który był jednym z najstarszych obywateli Wielkiej Brytanii i jednocześnie jednym z najstarszych ludzi na całym świecie, także wkrótce zmarł. O tym, że nie żyje - poinformowały właśnie zagraniczne media. Obywatel wysp przeżył syna, a także wielu swoich bliskich przyjaciół, których musiał pochować.

Nie żyje mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Wieść o jego śmierci zasmuciła tysiące obywateli wysp. Nawet jego własny syn zmarł wcześniej niż on

Brytyjczyk Alf Smith zmarł mając 111 lat i 128 dni. Jak podaje "Daily Mail", Alf urodził się w roku 1908, a więc przeżył aż dwie wojny światowe. Podczas jednej z nich walczył. Trudne czasy wojny, a także niesprzyjające warunki nie przeszkodziły jednak Alfowi, aby znaleźć w międzyczasie miłość swojego życia. W czasie wojny wziął ślub, a wkrótce urodził mu się ukochany syn - Allan. Niestety, pech chciał, że syn zmarł przed swoim ojcem. Jak twierdzi Alf - było to bardzo przykre doznanie i niewątpliwie jedna z ciemniejszych stron tak imponującego wieku. Śmierć syna Allana to jednak nie jedyne trudne doznanie, bowiem za życia Alfa zmarło wielu jego przyjaciół, a także sąsiadów, na których pogrzebach był obecny.

Przez większość swojego życia Alf był rolnikiem. Praca na roli była bardzo ciężka - szczególnie w czasach, gdy nie było narzędzi elektrycznych, a wielu nie było stać nawet na własnego konia. Lata ciężkiej pracy wcale nie odebrały Alfowi zdrowia, a wręcz przeciwnie - wzmocniły go. Alf, według ekspertów, miał to szczęście, że urodził się z genami, w których po części zapisana jest jego długowieczność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę
2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

W rozmowie z "Daily Mail", gdy przeprowadzono z nim jeden z pierwszych wywiadów, Alf powiedział, co według niego sprzyja długowieczności. Jak wyznał - codziennie je owsiankę, która jest bardzo zdrowa. Choć sama owsianka raczej nie pomoże nam osiągnąć wieku Alfa, to trzeba przyznać, że jej częste spożywanie, szczególnie w starszym wieku, jest bardzo dobre. Owsianka bogata jest w błonnik, a więc składnik, który reguluje pracę układu pokarmowego. Niektóre badania pokazują, że może ona nawet uchronić przed wystąpienie nowotworu jelita grubego.

Spożywajmy więc owsiankę i dbajmy o regularny wysiłek fizyczny. Być może dożyjemy kiedyś wieku Alfa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska nie chciała, by dzieci widziały jak umiera. Po latach ujawniono, jak wyglądało ich OSTATNIE pożegnanie
  2. Aktor TVP wyjawił, że jest gejem! Opublikował poruszający wpis
  3. Kasia Cichopek biega po plaży w zjawiskowej sukience. Jej kosmiczna cena rozjuszyła fanki
  4. Koszmarna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę. Gdy zobaczycie jak dzisiaj wygląda, oniemiejecie
  5. Kuriozalna wpadka Magdy Gessler. W pośpiechu edytowała wpis, ale internauci zdążyli porobić zdjęcia

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News