Myśleli, że mają syna niemowę. Dentystka odkryła zdumiewającą prawdę w minutę

Myśleli, że mają syna niemowę. Dentystka odkryła zdumiewającą prawdę w minutę Źródło: Unsplash/Geo Days

Rodzice myśleli, że ich syn jest niemową. Podczas wizyty u stomatologa na jaw wyszła prawda o schorzeniu ich dziecka. Dzięki odkryciu dentystki, życie rodziny całkowicie się odmieniło.

Syn pewnej pary z Teksasu od samego początku cierpiał z powodu zaburzeń mowy. Mason Motz wymawiał jedynie pierwsze sylaby słów. Rodzice byli przekonani, że dziecko cierpi na zespół Sotosa, czyli zaburzenie genetyczne wpływające na rozwój i wzrost dziecka. Jednak po wizycie u dentystki okazało się, że problem, z którym zmagał się chłopiec, był zupełnie inny. 

Rodzice i syn poszli do dentysty na kontrolę

To miała być rutynowa kontrola u dentysty, jednak zamieniła się w jeden z najszczęśliwszych dni w życiu 6-letniego Masona Motza. Dentystka dr Amy Luedemann-Lazar podczas badania małego pacjenta bardzo szybko zauważyła pewną niepokojącą rzecz. Dzięki jej odkryciu rodzice dowiedzieli się, co tak naprawdę dolegało ich synkowi. 

Okazało się, że głównym problemem Masona nie jest zespół Sotosa, a wędzidełko języka, które było zbyt krótkie, przez co 6-latek nie mógł normalnie mówić. Chłopiec od urodzenia zmagał się zatem z ankyloglosją. Zbyt krótkie wędzidełko podjęzykowe sprawiało, że język nie miał tak dużej ruchliwości jak powinien. Stąd też wzięły się problemy z mówieniem Masona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dentystka postanowiła pomóc 6-latkowi. Wystarczył krótki zabieg laserowy, aby Mason po kilku godzinach mówił już pełnymi zdaniami. Gdy tylko wędzidełko się zagoiło, chłopiec mówił na tyle dobrze, że praktycznie nie było słychać różnicy między nim a jego rówieśnikami. Rodzice Masona są bardzo wdzięczni swojej dentystce i jednocześnie są zszokowani, że żaden specjalista przez tyle lat nie odkrył prawdziwego problemu ich syna. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. Ojciec gwałcił swojego małego syna, a później oddawał swoim kolegom. Na jaw wyszły koszmarne kulisy sprawy, tylko dla osób o mocnych nerwach

Ankyloglosja, począwszy od urodzenia po późniejsze lata życia, może powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości i komplikacji. Język to nie tylko aparat mowy, ale jego precyzyjne ruchy pomagają nam także przy ssaniu czy formowaniu kęsów pokarmu. W przypadku podejrzeń ankyloglosji warto zatem skonsultować się z logopedą, który oceni, czy wystarczą nam ćwiczenia czy też należy udać się na zabieg podcięcia wędzidełka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Płaca minimalna idzie na REKORD! Trudno uwierzyć ile wyniesie za kilka lat
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Jackowski zdradził, co już niedługo wydarzy się w naszym kraju. Dla Polaków to już będzie za dużo
  4. Wszyscy byli zaskoczeni po tym, jak Agata Duda zachowała się względem chłopczyka. Wszystko uwieczniono na zdjęciu (FOTO)
  5. Ewa Farna w żałobie. Pożegnała mężczyznę bardzo bliskiego jej sercu

źródło: O2

Następny artykuł