Ich syn urodził się bez rąk i nóg. Nagranie z momentu, jak stawia swoje pierwsze kroki miażdży serce

Ich syn urodził się bez rąk i nóg. Nagranie z momentu, jak stawia swoje pierwsze kroki miażdży serce Źródło: .

Ich syn przyszedł na świat bez rąk i nóg, mimo to rodzice starają się uczyć go samodzielności od najmłodszych lat. Często nagrywają postępy dziecka i udało im się zarejestrować ważny moment. Jego pierwsze kroki miażdżą serce.

Syn urodził się bez kończyn, a wszystkiemu winna jest poważna choroba. Fokomelia jest bardzo rzadką wadą wrodzoną, która polega na nieprawidłowym rozwijaniu się rączek i nóżek u noworodka. Czasami objawia się to w braku jednej ręki, a w innych wypadkach dziecko pozbawione jest niemalże w całości wszystkich swoich kończyn.

Właśnie taką diagnozę usłyszeli rodzince 4-letniego już Camdena. Jego mama będąc w ciąży miała zaledwie 19 lat. Kobieta początkowo była przerażona, ponieważ obawiała się, że jej syn będzie "warzywem". Jednak malec bardzo szybko udowodnił, że jest w nim mnóstwo do życia.

Diagnoza była wstrząsająca

Mama Candema od momentu usłyszenia diagnozy od lekarzy bała się, że jej syn nie będzie mógł wykonywać nawet podstawowych czynności, które dla każdego z nas są już niemalże niezauważalne. Jednak kiedy chłopiec był jeszcze mały zauważyła, że leżąc w łóżeczku zaczyna uderzać ramionami w swoje zabawki, z którymi spał. Wtedy też zrozumiała, że drzemie w nim niesamowita determinacja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Kiedy miał miej więcej 2 miesiące zobaczyłam kątem oka, jak leży w łóżeczku… Uderzał ramionkami w zabawki. Zaczęłam płakać. Byłam szczęśliwa, bo to oznaczało, że mój syn będzie w stanie wykonywać różne czynności - mówiła mama.

Pierwsze kroki wzruszyły rodziców do łez

Teraz Candem ma już 4 lata i ma już za sobą swoje pierwsze kroki, które zostały uwiecznione przez jego rodziców w formie filmu, który bardzo szybko znalazł się w Internecie. Widać na nim tatę chłopca, który z wyciągniętymi rękami zachęca malca do postawienia swoich pierwszych w życiu kroków. Candem potrzebuje na to czasu, ale widok, jak chłopiec bez nóg zaczyna się przemieszczać, łamie serce.

Dzisiaj grzeje: 1.Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować 

 - Nie wiedziałam, czy ten dzień kiedykolwiek nadejdzie. Nie sądziłam, że jest już na to gotowy, więc byłam bardzo zdziwiona i szczęśliwa. Tak bardzo się cieszyłam, a Ryleigh skakała obok z radości i podekscytowania - mówił tata 4-latka.

Film został obejrzany przez tysiące osób, a wiele z nich zainspirował widok małego chłopca, który wbrew przeciwnościom losu stara się żyć jak każdy z nas i pokonywać swoje ograniczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

źródło: Youtube

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News