Synek umarł zaledwie po 3 godzinach. Mama miała w sobie siłę na niezwykły gest, łzy same cisną się do oczu

Synek umarł zaledwie po 3 godzinach. Mama miała w sobie siłę na niezwykły gest, łzy same cisną się do oczu Źródło: pikio

Syn umarł zaledwie 3 godziny po narodzinach. Kobieta była zrozpaczona. Jednak nalazła w sobie siłę i zdobyła się na gest, który wyciska łzy z oczu. Niezwykłe, na co ją stać.

Syn urodził się mimo tego, że lekarze zakładali jego śmierć jeszcze w łonie matki. Kobieta nie mogła jednak długo cieszyć się chwilach z dzieckiem - malec zmarł już po 3 godzinach. To był do niej ogromny cios, jednak postanowiła, że zrobi coś dobrego. Zdobyła się na wręcz heroiczny gest.

Syn umarł zaraz po urodzeniu, matka była zrozpaczona

Syn przyszedł na świat dwa miesiące przed planowanym terminem. Kiedy rodzice dowiedzieli się, że może umrzeć jeszcze w łonie matki, postanowili zdecydować się na cesarskie cięcie. 5 kwietnia przyszedł na świat Samuel.

Chłopiec ważył około 900 gramów. Powodem jego śmierci były poważne anomalia genetyczne, syn cierpiał na zespół Edwardsa. Jest to bardzo poważny zespół wad genetycznych prowadzący do poronienia.

– Chcieliśmy spotkać ten cenny prezent i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by go poznać i traktować go tak jak każde dziecko, którym zostalibyśmy pobłogosławieni. Problem był taki, że wydawało nam się, iż mamy czas, a tak naprawdę go nie mieliśmy – opowiadała kobieta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spotkanie z synem było cennym prezentem

Sierra Strangfeld odznaczyła się wielkim sercem, a jej czyn nie zostanie zapomniany na długo. Jej ukochany syn żył jedynie 3 godziny, lecz mimo to kobieta nie straciła wiary w dobro. Postanowiła podzielić się swoim własnym mlekiem w trosce o dzieci, które nie mogą go otrzymać od swoich biologicznych matek. 13 listopada oddała około 15 litrów pokarmu do lokalnego Banku Mleka Matki. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Był to termin przyjścia na świat jej syna, Samuela. 

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2. Widzowie są oburzeni, ich zdaniem przekroczono granicę żenady. Ogromny hejt za zachowanie jurora w finale "The Voice of Poland"

– Nie mogłam kontrolować diagnozy Samuela. Nie mogłam kontrolować jego życia i śmierci, ale mogłam kontrolować to, co zrobiłam później – opowiada Sierra Strangfeld.

Mama ma nadzieję, że dzięki tej darowiźnie będzie mogła pomóc innym dzieciom w potrzebie. Łzy same cisną się do oczu, gdy pomyśli się o dramacie kobiety i geście, jaki wykonała, by pomóc innym maluchom. Mało kto zdobył się na podobny uczynek.

– To było dobre uczucie bo wiedziałam, że mogę pomóc komuś w potrzebie. Zarazem było to bardzo emocjonalne. Mogę nakarmić nieznajome dziecko, a nie mogę nakarmić własnego – oznajmiła młoda matka.

 

uploaded

 Fot. Facebook/Sierra Strangfeld

uploaded

 Fot. Facebook/Sierra Strangfeld

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tuż po wygranej "The Voice" dziennikarka TVP podstawiła mikrofon 17-latce. Niesamowite słowa
  2. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy
  3. Pierogi z tym farszem to prawdziwy hit na stole. Mało kto potrafi się im oprzeć, każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis
  4. Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

źródło: wprost

Następny artykuł