Niefortunna sprawa. Okazuje się, że po wpisaniu hasła „hitlerowska flaga” w wyszukiwarce grafiki google w wynikach pojawia się polska flaga z symbolem Polski Walczącej jako jeden z pierwszych obrazów.

fot. google
fot.zrzut ekranu google

Grafika odsyła użytkownika do strony powiatu tureckiego (woj. wielkopolskie) do artykułu (ze wspomnianą grafiką) o 65. rocznicy Powstania Warszawskiego. Cała bulwersująca sytuacja to najprawdopodobniej dzieło bardzo nieprzyjemnego przypadku jednak zdziwienie może budzić fakt takiego pozycjonowania polskich symboli pod hasła odnoszące się do hitleryzmu i nazizmu.

Podobna sytuacja ma miejsce gdy w wyszukiwarce wpiszemy „nazistowska flaga” gdzie wśród wyników znajdziemy polską flagę z polskim godłem (używaną przez polskie placówki dyplomatyczne), swastykę na polskiej fladze oraz nazistowskie flagi zawieszone za pomnikiem Mikołaja Kopernika (na którym widnieje symbol PW) na placu Staszica w Warszawie.

fot. zrzut ekranu google
fot. zrzut ekranu google

Takie wypozycjonowanie grafik budzi tym większe oburzenie i zniesmaczenie, że Polacy wciąż walczą z atakami ze strony zachodnich mediów, które oskrażają niesłusznie nasz naród o współodpowiedzialność i współudział w Holokauście.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Zobacz również