sylwester(1)
fot. wikipedia.org
Karol Zaborowski - 28 Grudnia 2018

Wciąż się nad tym głowisz? Największa zagadka sylwestra rozwiązana

Sylwester jest szczególnym dniem, w którym większość z nas oddaje się szalonej zabawie. Jednak wiążę się z tym tajemnica, która już niejednokrotnie była powodem sporów. Teraz przedstawimy, jak wygląda prawda.

Sylwester kojarzy się nam z szampanem o północy, puszczaniem fajerwerków, a przede wszystkim imprezą do białego rana. Jednak każdy, kto chociaż raz organizował przyjęcie w swoim lub wynajmowanym przez siebie mieszkaniu doskonale wie, jak ważne jest dobre życie ze swoimi sąsiadami. Cisza nocna już od dawna jest powodem licznych sporów, które teraz postaramy się zakończyć.

Sylwester: czy w tym dniu obowiązuje cisza nocna?

Według polskiego prawa nie ma czegoś takiego jak cisza nocna. Nie oznacza to jednak, że nie dostaniemy mandatu, jeżeli nasza impreza wymknie się spod kontroli. Wtedy bez wątpienia do naszych drzwi zapukają funkcjonariusze, a ich wizyta może się okazać dla nas bardzo kosztowna. W takim razie skoro nie ma ciszy nocnej, to za co grozi nam mandat? W takim wypadku mowa jest o zakłócaniu spokoju, a to jest niezależne od dnia, ani godziny. Prościej mówiąc, za zbyt głośne zachowanie możemy dostać mandat zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Sama "cisza nocna" to raczej prawo zwyczajowe oparte na ogólnym poszanowaniu innych ludzi.

Jak uchronić się przed mandatem w Sylwestra?

Bez wątpienia dobrym pomysłem będzie uprzedzenie naszych sąsiadów o planowanej imprezie. Warto zwrócić się szczególnie do osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi. Wynika to z tego, że to właśnie takie osoby potrzebują szczególnie spokoju w godzinach nocnych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Horoskop miłosny na 2019 rokHoroskop miłosny 2019: Jakie uniesienia Cię czekają? Gwiazdy zaskakują!Czytaj dalej
Jenak, jeżeli uprzedzimy sąsiadów i przeprosimy za wszelkie problemy, to może nam uratować kilkaset złotych w kieszeni. Bez wątpienia w takim wypadku sąsiedzi będą dla nas bardziej przychylni. Również dużo zależy od samej interpretacji przy ewentualnej wizycie funkcjonariuszy policji. Chodzi dokładniej o art. 144 kodeksu cywilnego, w którym zawarte jest, że nasze uciążliwe dla danego sąsiada zachowania nie powinny powodować zakłóceń "ponad przeciętną miarę". W takim wypadku, jeżeli faktycznie impreza nie wymknęła się spod kontroli, to policja może dojść do wniosku, że osoba dzwoniąca zwyczajnie przesadza, a my dostaniemy jedynie pouczenie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rolnik szuka żony okłamywał widzów? Uczestniczka wyjawiła całą prawdę, aż ciężko uwierzyć
  2. Joanna Kulig: siostra gwiazdy również jest aktorką! Są bardzo podobne
  3. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
  4. Kaczyńska spali się ze wstydu?! Jej kolejny mąż przyłapany w jednoznacznej sytuacji
  5. Odebrali psa proboszczowi. Teraz szukają dla niego domu
GłówneHoroskop chiński 2019: Oczekujesz wielkich zmian? Przyszły rok będzie wyjątkowy!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News